Wspieraj wolne media

Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły chce, aby prezydent podjął właściwe działania

1
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy o zablokowanie zakazu prac domowych czy szkodliwych zmian w podstawie programowej.

  • Wielu rodziców nie zgadza się na zmiany w podstawie programowej nauczania zaproponowane przez resort edukacji. Na celowniku MEN jest m.in. historia.
  • W czwartek pod Kancelarią Prezydenta RP odbyła się konferencja prasowa Koalicji na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły. KROPS, zrzeszająca ponad 60 organizacji społecznych: oświatowych, rodzicielskich, kombatanckich, polonijnych i wolnościowych.
  • W piśmie do prezydenta krytycznie ocenia zmiany wprowadzane przez MEN i wzywa Andrzeja Dudę do działań mających na celu ocalenie w polskiej szkole tego, co jest najbardziej wartościowe i ważne.
  • Zobacz także: Będzie obywatelski projekt ws. CPK. Rusza zbiórka podpisów

Wielu rodziców nie zgadza się na zmiany w podstawie programowej nauczania zaproponowane przez resort edukacji. Na celowniku MEN jest m.in. historia. Jedna z propozycji dotyczy wykreślenia zwrotu “ludobójstwa ludności polskiej na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej”.

W czwartek pod Kancelarią Prezydenta RP odbyła się konferencja prasowa Koalicji na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły. KROPS, zrzeszająca ponad 60 organizacji społecznych: oświatowych, rodzicielskich, kombatanckich, polonijnych i wolnościowych, złożyła pismo do Andrzeja Dudy. Krytycznie ocenia w nim zmiany wprowadzane przez MEN i wzywa prezydenta do działań mających na celu ocalenie w polskiej szkole tego, co jest najbardziej wartościowe i ważne.

Agnieszka Pawlik-Regulska, nauczyciel dyplomowany, prezes Stowarzyszenia Nauczycieli i Pracowników Oświaty “Nauczyciele dla Wolności” w petycji do Dudy zwróciła uwagę, że chodzi o wychowanie młodego pokolenia Polaków “w oparciu o tradycyjne wartości, poprzez kształtowanie takich cnót jak obowiązkowość, sumienność, pracowitość”. 

Czytaj także: Szkodliwe zmiany w podstawie programowej. Prof. Nowak: Wypłukiwanie tożsamości

Szkodliwe rozporządzenia o pracach domowych

Podczas czwartkowej konferencji prasowej głos zabrał m.in. prezes Fundacji Mamy i Taty Marek Grabowski, który zwrócił uwagę na szkodliwość rozporządzenia o pracach domowych dla relacji rodzinnych oraz na niebezpieczne zmiany w podstawach programowych.

Zaznaczył, że 55 proc. rodziców nie zgadza się na likwidację prac domowych, natomiast 30 proc. popiera ten pomysł.

Likwidacja prac domowych spowoduje to, że dzieci będą się uczyć nowych nawyków, pracowitości, odpowiedzialności, a tak naprawdę to nie ten czas, jak pokazują już niektóre badania. Dzieci będą spędzać czas przy smartfonach i komputerach, co nie wyjdzie im na zdrowie - powiedział.

Pismo Koalicji na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły do prezydenta można przeczytać tutaj.

Źródło: pch24.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo