Powstanie szeroka koalicja prawicowych ugrupowań? Czarnek nie wyklucza porozumienia z Konfederacją i ludowcami. "Rozmawiam ze wszystkimi politykami, nawet z Lewicy"
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek nie wyklucza możliwości utworzenia koalicji z Konfederacją i Polskim Stronnictwem Ludowym w sejmiku województwa lubelskiego. Wyjaśnił również, że jest w ciągłym kontakcie z różnymi politykami.
- Poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek nie wyklucza możliwości utworzenia koalicji z Konfederacją i Polskim Stronnictwem Ludowym.
- Chodzi szczególnie o sytuację w sejmiku województwa lubelskiego.
- Były Minister Edukacji podkreślił, że jest w ciągłym kontakcie z różnymi politykami ze wszystkich klubów parlamentarnych.
- Zobacz także: Niemcy wykonywali przedmioty z ludzkiej skóry. Badania potwierdzają
Ważny polityk Prawa i Sprawiedliwości poseł Przemysław Czarnek w rozmowie z "Radio Zet" odniósł się do atmosfery wewnątrz obecnej koalicji rządowej. Jego zdaniem Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 nie dogadują się we wszystkich kwestiach z resztą koalicjantów. Jego zdaniem taka egzotyczna koalicja może się rozpaść w najbliższych miesiącach.
Istotnie dobrze rozmawia się z niektórymi politykami Trzeciej Drogi. To są takie serdeczne rozmowy. Może politycy z tamtej strony sceny politycznej widzą, że to, co się dzieje, to ogromne pękniecie w koalicji 13 grudnia. Ta koalicja nie przetrwa dłużej niż kilka lub kilkanaście miesięcy, zatem wszystkie rozwiązania są na stole. My mamy największy klub w parlamencie, do tego są koledzy z Kukiz'15. Przynajmniej część klubu Trzeciej Drogi i część klubu Konfederacji widzi, jak to wszystko wygląda - stwierdził Przemysław Czarnek.
Dodał również, że jest w ciągłym kontakcie z różnymi politykami ze wszystkich klubów parlamentarnych.
Oczywiście, rozmawiam ze wszystkimi politykami, nawet z Lewicy. I świetnie mi się rozmawia - wyjaśnił poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Z politykami z PSL, zwłaszcza w województwie lubelskim, rozmawia mi się bardzo dobrze. Tak jak się świetnie rozmawia z politykami Konfederacji - dodał.
Nie wykluczył on również, że koalicja z Konfederacją i PSL-em w sejmiku wojewódzkim jest możliwa.
Koalicja w sejmiku województwa jest niewykluczona. Nic nie jest wykluczone przed wyborami. I niczego nie można wykluczyć po wyborach. Zobaczymy, jak się ułoży większość głosów. Jest możliwa koalicja i z Konfederacją, i z PSL-em. Nie ma problemu - zaznaczył.
Czytaj więcej: Łódź: Mężczyzna podpalił ofiarę na przystanku. Odpowie za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem
Wybory samorządowe
Wybory samorządowe zaplanowano na niedzielę 7 kwietnia 2024 r. Druga tura odbędzie się dwa tygodnie później, 21 kwietnia. Cisza wyborcza rozpocznie się o północy z 5 na 6 kwietnia i potrwa do zakończenia głosowania.
Od 2018 r. wybory samorządowe odbywają się co 5 lat (tyle czasu trwa kadencja organów; w latach 1998-2018 trwała cztery lata). Pierwsza tura wyborów samorządowych w Polsce w 2018 r. odbyła się 21 października.
W siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej wylosowane zostały numery list wyborczych komitetów wyborczych o zasięgu ogólnopolskim, czyli tych, które zarejestrowały listy w co najmniej połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw. W losowaniu wzięło udział 6 komitetów.
1. Prawo i Sprawiedliwość
2. Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy
3. Trzecia Droga
4. Nowa Lewica
5. Koalicja Obywatelska
6. Bezpartyjni Samorządowcy
Źródło: dorzeczy.pl