Katastrofalna polityka klimatyczna Unii Europejskiej. Stefaniuk: "Zapoczątkujmy referenda odnośnie wprowadzenia Zielonego Ładu"
W środę redaktor Oliver Pochwat w programie "Najważniejsze pytania" w TV Media Narodowe rozmawiał posłem Prawa i Sprawiedliwości Dariuszem Stefaniukiem na temat unijnej polityki klimatycznej.
- Polityka klimatyczna Unii Europejskiej uderza coraz mocniej w zwykłych mieszkańców Europy.
- Bruksela wprowadza coraz większe opłaty oraz regulacje w kwestii zeroemisyjności.
- Poseł Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Stefaniuk zaproponował referenda w Europie w kwestii Zielonego Ładu.
- Zobacz także: Przestarzałe sieci przesyłowe ograniczają potencjał OZE
W środę redaktor Oliver Pochwat w programie "Najważniejsze pytania" w TV Media Narodowe rozmawiał posłem Prawa i Sprawiedliwości Dariuszem Stefaniukiem na temat unijnej polityki klimatycznej. Polityk zaproponował, aby zorganizować w Unii Europejskiej referenda w sprawie Zielonego Ładu.
Zapoczątkujmy referenda w Unii Europejskiej odnośnie wprowadzenia Zielonego Ładu - zaproponował poseł Dariusz Stefaniuk.
🗨️ @DariuszStefani9 w #NajważniejszePytania: "Zapoczątkujmy referenda w Unii Europejskiej odnośnie wprowadzenia Zielonego Ładu" pic.twitter.com/KbMqG1PxmT — TVMN (@TVMediaNarodowe) March 25, 2024
Takie referendum wzbudziłoby kampanię społeczną, która zaczęłaby informować mieszkańców Europy, co tak naprawdę nas czeka, jakie dyrektywy są wprowadzane - wyjaśnił polityk Prawa i Sprawiedliwości.
Cały wywiad z Dariuszem Stefaniukiem można obejrzeć na platformie Facebook oraz na kanałach telewizyjnych i aplikacji TV Media Narodowe.
Czytaj więcej: Policja przerwała pikietę pro-life w Raciborzu. Zarekwirowano banery antyaborcyjne. Kasprzak: "Policja sama z siebie kończy pikietę"
Polityka klimatyczna Unii Europejskiej i system ETS II
W zeszłym roku Parlament Europejski zatwierdził w wakacje plan redukcji emisji gazów cieplarnianych co 55 proc. do roku 2030 porównaniu z poziomem w 1990 roku, podał europarlament. Przyjął reformę systemu handlu emisjami stosunkiem głosów 413 do 167, natomiast 57 posłów wstrzymało się od głosu.
Reforma ta przewiduje wyższy poziom ambicji w systemie ETS. Sektory już objęte systemem mają do 2030 roku obniżyć poziom emisji gazów cieplarnianych o 62 proc. w porównaniu z poziomem w roku 2005 - czytamy w komunikacie Parlamentu Europejskiego.
Przypomnijmy, że kwestia ETS od dawna budzi duże kontrowersje. Reforma zakłada też stopniowe wycofywanie bezpłatnych uprawnień do emisji w latach 2026–2034, podano także.
Ponadto ma powstać odrębny system ETS II dla paliw, które wykorzystuje się w transporcie drogowym i do ogrzewania budynków. W ramach systemu Unia planuje wprowadzić opłaty od emisji gazów cieplarnianych z tych sektorów w 2027 roku. Przepisy te są zgodne z unijnym prawem o klimacie, zastrzegł PE.
Źródło: tvmn.pl, x.com