Wspieraj wolne media

Polska zaczyna zmagać się z imigrantami? Niebezpieczna wizja naszego kraju. Kaleta: "Nie mamy nic przeciwko legalnej migracji zarobkowej"

0
0
6
Poseł PiS Piotr Kaleta
Poseł PiS Piotr Kaleta / Fot. TVMN

W środę gościem redaktora Olivera Pochwata w programie TV Media Narodowe "Temat Dnia" był poseł Piotr Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości. Wypowiedział się między innymi na temat ostatnich wydarzeń w Polsce związanych z nielegalnymi imigrantami.

W środę gościem redaktora Olivera Pochwata w programie TV Media Narodowe "Temat Dnia" był poseł Piotr Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości. Wypowiedział się między innymi na temat ostatnich wydarzeń w Polsce związanych z nielegalnymi imigrantami. Jego zdaniem PiS nie jest przeciwko legalnym migrantom zarobkowym, którzy przebywają w naszym kraju będąc dobrze zbadanymi ludźmi.

Nie mamy nic przeciwko legalnej prześwietlanej migracji zarobkowej, która jest okresowa - powiedział Piotr Kaleta.

Nie możemy być głusi, jeżeli poszczególne sektory gospodarki o takie osoby występują. Za naszych rządów takie osoby były prześwietlane przez konsulaty. Mówienie o tym, żebyśmy byli za przyjeżdżaniem tabunów osób to nieprawda - podkreślił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj więcej: Granica - uderzająca i dająca do myślenia animacja. Gdzie jest granica tego szaleństwa? Murgrabia: "To apel do resztek zdrowego rozsądku"

Prawo i Sprawiedliwość w sprawie imigrantów zwala winę na Tuska?

Piotr Kaleta odpowiedział również w sprawie wydawania nielegalnych wiz dla imigrantów w trakcie rządu Mateusza Morawieckiego. Jego zdaniem wszelkie nieprawidłowości powinny być zbadanie. 

Rząd Prawa i Sprawiedliwości był oskarżany o sprzedaż nielegalnych wiz. Dzisiaj ten sam Michał Szczerba mówi, że mamy do czynienia z nieprawidłowościami. Jeżeli to były nieprawidłowości, które są badane, kiedy polskie służby zadziałały w porę, jeżeli w ten sposób działało państwo Polskie, to życzę sobie, żeby wszystkie służby tak działały - powiedział Kaleta.

Odniósł się także do budowy muru na granicy z Białorusią. Przypomniał, że wówczas politycy Koalicji Obywatelskiej byli przeciwni wzmocnienia polskiego bezpieczeństwa w tym segmencie.

Pamiętam skowyt oponentów politycznych, że powstaje mur na granicy. Pamiętam Tuska, który mówił, że przekonał w UE ludzi, że granicy trzeba chronić. Bezczelność wylewa się z ust tego człowieka - podkreślił polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Za naszych czasów nie było migrantów skaczących po samochodach - wystarczyło 5 miesięcy rządów tego beznadziejnego premiera i mamy - ocenił.

Cały wywiad z Piotrem Kaletą można obejrzeć na platformie Facebook, Banbye oraz na kanałach telewizyjnych i aplikacji TV Media Narodowe. 

 

Źródło: tvmn.pl, x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo