Wspieraj wolne media

Janusz Kowalski złożył rezygnację. "Przestaję być członkiem Suwerennej Polski"

1
0
1
Janusz Kowalski
Janusz Kowalski / Fot. PAP/Andrzej Lange

Janusz Kowalski poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że nie jest już członkiem Suwerennej Polski. Zaznaczył, że teraz skupia się na pracy w klubie parlamentarnym PiS.

Dziś przestaję być członkiem Suwerennej Polski. Złożyłem rezygnację. O Koleżankach i Kolegach z Suwerennej Polski zawsze wypowiadać się będę w samych superlatywach - napisał w środę rano na platformie X Janusz Kowalski.

Dodał, że teraz skupia się na “merytorycznej pracy w Klubie Parlamentarnym PiS i Parlamentarnym Zespole Proste Podatki”.

Janusz Kowalski to poseł na Sejm IX i X kadencji, w latach 2019–2021 sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, a w latach 2022 -2023 sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Czytaj także: Zamieszanie wokół rozmowy Tuska i Scholza. Doszło do spotkania?

PiS wchłonie Suwerenną Polskę?

Tymczasem jak podała “Wirtualna Polska”, Suwerenna Polska może zostać w niedalekiej przyszłości wchłonięta przez Prawo i Sprawiedliwość. Według informatora portalu, partia Zbigniewa Ziobry już kilka lat temu zaproponowała takie rozwiązanie prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Już kilka lat temu partia Ziobry wyraziła chęć dołączenia do PiS, ale wówczas Jarosław Kaczyński odmówił. Dziś podobno przeszkód ma nie być.

Zdaniem anonimowego wpływowego polityka PiS taka fuzja dojdzie do skutku.

To kwestia czasu - powiedział polityk PiS.

Źródło: x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo