Wspieraj wolne media

Komisja Europejska nadal będzie prowadzić niebezpieczną politykę klimatyczną? Polityk Prawa i Sprawiedliwości nie ma wątpliwości. Saryusz-Wolski: "Cztery razy nie dla Zielonego Ładu"

0
0
0
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-Wolski / Fot. Youtube

W najnowszym felietonie dla portalu "Tysol" polityk Prawa i Sprawiedliwości Jacek Saryusz-Wolski poruszył temat polityki klimatycznej Unii Europejskiej oraz Zielonego Ładu. Zauważył również, że unijna polityka klimatyczna nie ma przełożenia na światową emisję dwutlenku węgla.

W najnowszym felietonie dla portalu "Tysol" polityk Prawa i Sprawiedliwości Jacek Saryusz-Wolski poruszył temat polityki klimatycznej Unii Europejskiej oraz Zielonego Ładu. Jego zdaniem, delikatne umocnienie się sił prawicowych w Parlamencie Europejskim nie posiada odpowiedniej mocy sprzeciwu. Wobec tego, brukselskie elity będą dążyły do przyspieszenia wdrożenia swojego katastroficznego planu wyniszczenia europejskiej gospodarki oraz energetyki.

Nic nie wskazuje na to żeby Unia Europejska miała się wycofać z katastrofalnego w skutkach tzw. "Zielonego Ładu". Nowa brukselska "układanka", wskazuje wręcz na to, że proces może ulec dalszemu przyspieszeniu. Nie oznacza to jednak, że mamy się na niego godzić. Nowy rozkład polityczny w PE, zmienił początkowy plan von der Leyen, aby szukać poparcia dla reelekcji ze stronę prawicy - zauważył Jacek Saryusz-Wolski.

Unijne redukcję emisji CO2, osiągane za pomocą drakońskich środków, za cenę spowolnienia gospodarczego, utraty konkurencyjności, kosztem dotkliwego zubożenia i obniżenia poziomu życia społeczeństw, zwłaszcza ich uboższych warstw, zdają się na nic - dodał polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Zauważył również, że unijna polityka klimatyczna nie ma przełożenia na światową emisję dwutlenku węgla, gdyż światowe mocarstwa, jak Rosja, Chiny i Stany Zjednoczone nie rezygnują z tradycyjnych metod wytwarzania energii. Dodał również, że obecne przepisy w UE są wprowadzane bez żadnej konsultacji z obywatelami, choć właśnie te przepisy najbardziej uderzają w społeczeństwo i przedsiębiorców.

Jest ono dokonywane bez pytania obywateli o zdanie i zgodę, za ich plecami. Wielka skala deprywacji i wyrzeczeń uzasadniałaby uzyskanie legitymizacji demokratycznej przez zapytanie o to w krajowych referendach - wyjaśnił polityk.

Czytaj więcej: Wybory we Francji. Kita: Nikt nie jest z tych wyników zapewne do końca zadowolony, poza Socjalistami

Unia Europejska musi natychmiast wycofać się z Zielonego Ładu

Następnie polityk zauważył, że Unia Europejska pomimo prowadzenia polityki klimatycznej, przegrywa z Chinami w wyścigu technologicznym w kwestii odnawialnych źródeł energii. Ponadto, Bruksela swoją irracjonalną politykę prowadzi z rażącym pogwałceniem traktatów unijnych.

Dzieje się to ponadto z pogwałceniem traktatu o Funkcjonowaniu UE, bowiem polityka klimatyczna narzuca państwom członkowskim, pod przykrywką i pretekstem polityki środowiskowej, tzw. miks energetyczny, czyli wybór źródeł energii, pozostający w gestii Państw Członkowskich, a nie UE - wyjaśnił Saryusz-Wolski.

Były europoseł PiS wezwał również do natychmiastowego zawieszenia Zielonego Ładu, argumentując to koniecznością przestawienia gospodarki na tryb wojenny.

I wreszcie argument, z obszaru bezpieczeństwa i obrony,  przesądzający o konieczności zawieszenia Zielonego Ładu. Imperatywem jest uwolnienie potężnych zasobów dla przygotowania się do wojny - podkreślił.

Źródło: tysol.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo