Inauguracja Wirtualnego Muzeum. Huczne obchody rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Gliński: "Wirtualne Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego ma narrację wielowarstwową"

0
0
0
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński / Fot. PAP/Piotr Nowak

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się dziś inauguracja Wirtualnego Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego. W uroczystości weźmie udział Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński.

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się w środę inauguracja Wirtualnego Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego. W uroczystości weźmie udział Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotr Gliński.

Wirtualne Muzeum, które znajduje się pod adresem "tajnepanstwo.pl", zostało stworzone przez Fundację na rzecz Wielkich Historii. To miejsce upamiętniające polski ruch oporu podczas II wojny światowej.

Prezes Fundacji na rzecz Wielkich Historii, Maciej Piwowarczuk, wskazał, że wirtualne muzeum w nowoczesny sposób będzie opowiadać historię tajnego państwa.

Wirtualne Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego ma narrację wielowarstwową. Z jednej strony są to sylwetki członków podziemia żołnierzy, nauczycieli czy osób, które pracowały w służbie cywilnej, a z drugiej strony mamy bardzo duży zbiór artefaktów. Zależy nam na tym, żeby Wirtualne Muzeum było narzędziem do wykorzystania w szkole - wskazał Maciej Piwowarczuk.

Czytaj więcej: Szwecja wraca do tradycyjnego nauczania. Eksperci wskazują na zbyt dużą cyfryzację w szkołach. Młodzież traci zdolność do czytania i pisania

Inauguracja Wirtualnego Muzeum a powstanie Polskiego Państwa Podziemnego

Inauguracja Wirtualnego Muzeum będzie miała miejsce w przypadającą dziś 84. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. 27 września 1939 roku powołana została Służba Zwycięstwu Polski, która była zalążkiem Polskiego Państwa Podziemnego. Później przekształcono ją w Związek Walki Zbrojnej, a następnie w Armię Krajową.

Polskie Państwo Podziemne, działające w latach 1939-1945 na terenach okupowanych przez Niemców i Sowietów, było fenomenem w ogarniętej wojną Europie.

Źródło: radiomaryja.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo