Imigranci będą mieli w Polsce lepiej od bezrobotnych? Szokujące kwoty utrzymania afrykańskich przybyszów. Kalinowski: "Polak na zasiłku może pomarzyć o mieszkaniu"

1
0
2
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Artur Reszko

W mediach pojawiają się pierwsze kwoty jakie Polska będzie musiała zapłacić za przymusowy pakt migracyjny. Tomasz Kalinowski poinformował, że imigranci będą musieli mieć zapewnione odpowiednie warunki zgodnie z dyrektywą unijną.

W piątek radiowóz niemieckiej policji miał przekroczyć przejście graniczne w Osinowie Dolnym i już po polskiej stronie zostawić rodzinę imigrantów z Bliskiego Wschodu. Z relacji medialnych wynika, że z zaparkowanego na parkingu policyjnego wozu wysiadły dwie dorosłe osoby i troje dzieci. Radiowóz odjechał, a pozostawione osoby zaczepiały przechodniów i udały się w kierunku jednego z dużych dyskontów.

Tymczasem w mediach pojawiają się pierwsze kwoty jakie Polska będzie musiała zapłacić za przymusowy pakt migracyjny, który tylko w teorii został zanegowany przez rząd Donalda Tuska. Tomasz Kalinowski poinformował, że imigranci będą musieli mieć zapewnione odpowiednie warunki zgodnie z dyrektywą unijną z dnia 14. maja tego roku. 

To nie żart. Dzięki dyrektywie PE z dn. 14.05.2024 imigranci relokowani w Polsce będą otrzymywali takie same świadczenia jakby przebywali w Niemczech - poinformował Tomasz Kalinowski.

Według wstępnych wyliczeń imigranci w Polsce dostaną: 

  • 2455 zł netto zasiłku na osobę
  • 1100 zł netto świadczenia na dziecko
  • Mieszkanie o wysokim standardzie (min 50m2)

Polak zasiłku dla bezrobotnych dostaje 1305 netto, świadczenia na dziecko 800 netto. O mieszkaniu może pomarzyć - podsumował Kalinowski.

Niedawno w Brukseli zapadła decyzja w sprawie reformy wspólnego systemu azylowego, tzw. paktu migracyjnego. UE pracuje nad tym, by osoby ubiegające się o azyl były traktowane jednakowo w całej Europie. Przeciwko głosowały tylko dwa kraje: Polska i Węgry. Słowacja zagłosowała ponadto przeciwko “obowiązkowej solidarności”.

Pakt migracyjny nad którymi UE pracuje już od lat zakłada, że kraje członkowskie będą miały wybór między zgodą na relokację i przyjęcie migrantów a wpłatą do unijnego budżetu pieniędzy w “imię solidarności”.

Zgodnie z regulacjami w krajach UE co roku ma być rozlokowywanych co najmniej 30 tys. osób. 

Źródło: tvmn.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo