Wspieraj wolne media

Głośna premiera dodatku do gry Cyberpunk 2077. Polska produkcja wraca do żywych po nieudanym starcie. Bije rekordy popularności na Steam

0
0
1
Kadr z dodatku do gry Cyberpunk 2077: Widmo wolności
Kadr z dodatku do gry Cyberpunk 2077: Widmo wolności / Fot. Youtube

Od wtorku fani Cyberpunk 2077, gry wyprodukowanej przez polskie studio CD Projekt Red, mogą pobierać najnowszy dodatek o nazwie "Widmo wolności". Gracz ponownie wciela się w tę samą postać - V.

Od wtorku fani Cyberpunk 2077, gry wyprodukowanej przez polskie studio CD Projekt Red, mogą pobierać najnowszy dodatek o nazwie "Widmo wolności". Gracz ponownie wciela się w tę samą postać - V. Osią fabuły jest ratunek prezydent Nowych Stanów Zjednoczonych Ameryki u boku agenta specjalnego Solomona Reeda, w którego wciela się aktor Idris Elba. 

"Widmo wolności" jest już dostępne na konsolach Xbox Series X|S, PlayStation 5 oraz na PC za pośrednictwem sklepów Steam, GOG i Epic Games Store, a także platformy GeForce Now. Dodatek kosztuje 99 złotych - ta sama cena na wszystkich platformach

Gracz ponownie wcieli się w V, cyberpunka do wynajęcia i rusza na ratunek prezydentce Nowych Stanów Zjednoczonych Ameryki u boku agenta specjalnego NUSA, Solomona Reeda. Głosu i wizerunku tej postaci użyczył brytyjski aktor Idris Elba. Co więcej w Dogtown można spotkać kilka polskich wątków jak m.in. Dawid Podsiadło, który wykonał motyw przewodni dla dodatku. 

Zapraszamy wszystkich do poznania Dantego Caruso – człowieka o wielu twarzach. Zimny ​​profesjonalista – nie dlatego, że nie ma uczuć, ale dlatego, że wie, jak działa ten świat, czego się spodziewać w Night City - podaje profil Cyberpunk 2077.

Recenzje dodatku są bardzo pochlebne. Amerykański serwis IGN zauważył, że "Widmo wolności' kończy ogromny zwrot w projekcie CD Projekt RED, który rozpoczął się wraz z premierą serialu Cyberpunk: Edgerunners i najnowszą aktualizacją 2.0. 

Gra bije w ostatnim czasie rekordy popularności. Na platformie Steam na liście bestsellerów zajmuje 1. Cyberpunk 2077, 2. Zestaw CP77 + Widmo Wolności oraz 3. CP 77: Widmo Wolności, deklasując dotychczasowych rywali. Ponadto na obecną chwilę w polską produkcję gra na samym Steam, aż ponad 228 tys. graczy, lecz warto pamiętać o trwającym tygodniu roboczo-szkolnym. Szczyty możliwości najprawdopodobniej przypadną na weekend.

Bezpłatna aktualizacja 2.0 pojawiła się na kilka dni przed premierą dodatku. Wprowadza ona nowe oraz ulepsza obecne mechaniki gry. Co ważne, zarówno aktualizacja, jak i "Widmo wolności" są dostępne tylko na konsole najnowszej generacji oraz komputery PC.

Czytaj więcej: Nowe prawo jazdy kategorii B już nie dla każdego? Parlament Europejski szykuje nową dyrektywę utrudniającą życie każdemu. Ma rzekomo poprawić bezpieczeństwo na drogach

Historia Cyberpunk 2077

Pracę nad grą Cyberpunk 2077 ogłoszono w maju 2012 roku. Z czasem narosło wokół tytułu mnóstwo oczekiwań, a gra otrzymywała nagrody, zanim jeszcze została wydana. Data premiery była wielokrotnie przesuwana. Ostatecznie na rynek trafiła w grudniu 2020 roku. Dosyć szybko z najbardziej oczekiwanego tytułu od lat Cyberpunk 2077 stał się grą najbardziej znienawidzoną. Wszystko za sprawą licznych błędów, które pojawiły się już na samym starcie, głównie na konsolach PlayStation 4 i Microsoft Xbox One.

"The New York Times" stwierdził, że była to jedna z najbardziej rzucających się w oczy katastrof w historii branży, a CD Projekt Red wyraźnie nie spełnił oczekiwań co do największej premiery gry roku. Firma szybko opublikowała przeprosiny. Doszło nawet do tego, że 17 grudnia, 10 dni po premierze, Sony zmieniło swoją politykę i zezwoliło na zwrot gry przez PlayStation Store, a grę usunięto ze sklepu, przywracając ją dopiero w czerwcu 2021 roku.

Z czasem stan gry uległ poprawie dzięki poprawkom wypuszczanym przez studio. Sprzedaż w pewnym momencie także wzrosła, po części, co przyznaje samo studio, dzięki serialowi anime wyprodukowanemu przez Netflixa "Cyberpunk: Edgerunners". Spotkał się on z bardzo pozytywnymi opiniami ze strony krytyków i fanów. Ostatecznie gra sprzedała się w 20 milionach kopii.

CD Projekt Red nie jest jedynym polskim studiem gier odnoszącym sukcesy. Sukcesy odnoszą także takie studia jak Techland, PlayWay czy 11 bits studios.

 

.

 

Źródło: tvn24.pl, twitter.com, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo