Wspieraj wolne media

Gliński podjął kroki przeciwko nowej władzy. W TVP, PAP i Polskim Radiu nie nastąpi zmiana?

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Albert Zawada

Minister kultury Piotr Gliński złożył wniosek do Rady Mediów Narodowych. Chce zgody na zmiany w statutach Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej.

Nowa większość w Sejmie już jakiś czas temu zapowiadała przeprowadzenie radykalnych zmian w TVP i Polskim Radiu po zmianie władzy. Powołana przez rząd PiS Rada Mediów Narodowych wydała nawet specjalne oświadczenie w obronie mediów publicznych i ich pracowników.

Cytowany przez portal Wirtualnemedia.pl Sebastiana Urban, radca prawny z Kancelarii Prawnej Media, jeszcze na początku listopada stwierdził, że opozycja może postawić spółki medialne w stan likwidacji i powołać zarząd komisaryczny.

Gliński podjął kroki przeciwko nowej władzy

W poniedziałek Wirtualna Polska poinformowała, że minister kultury Piotr Gliński już podjął kroki, aby uniemożliwić przejęcie kontroli nad mediami państwowymi przez nową władzę. Zawnioskował o dokonanie zmian w statutach TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej.

W razie otwarcia likwidacji likwidatorami są wszyscy członkowie Zarządu oraz kierownik komórki organizacyjnej Spółki zajmującej się obsługą prawną. W okresie likwidacji do składania oświadczeń w imieniu Spółki wymagane jest współdziałanie dwóch likwidatorów, w tym jednego będącego członkiem ostatniego Zarządu - czytamy we wniosku datowanym na 23 listopada.

Czytaj także: Dworczyk nie wyklucza poparcia dla komisji śledczej, a Sasin jest "gotowy na przesłuchanie"

Minister kultury: Wszystkie działania ws. mediów publicznych są zgodne z prawem

Jak dowiedział się portal, “proponowany przepis ma obowiązywać w statutach wszystkich trzech spółek”, a Rada Mediów Narodowych miała zgodzić się na przeprowadzenie zmian.

Piotr Gliński w odpowiedzi na oburzenie niektórych osób napisał, że “wszystkie działania ws. mediów publicznych są zgodne z prawem. Dla Polski i demokracji lepszy jest pluralizm niż monopol”.

Źródło: x.com, wp.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo