Tradycyjny bal zimowy skończył się tragedią. Francuska prawica upamiętnia 16-letniego Thomasa. "Jesteśmy tu, żeby rozwalać białych"

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

W nocy z piątku na sobotę w ratuszu Crepol odbywał się tradycyjny bal zimowy. Około 2 w nocy do sali wdarła się 10 osobowa grupa czarnoskórych napastników. Jeden z ochroniarzy próbował powstrzymać agresorów. Niestety jeden z uczestników zmarł w wyniku rany kłutej.

W nocy z piątku na sobotę w ratuszu Crepol odbywał się tradycyjny bal zimowy. Uczestniczyło w nim nawet do 350 osób. Jednakże w czasie zabawy około 2 w nocy do sali wdarła się 10 osobowa grupa czarnoskórych napastników. Nawet jeden z ochroniarzy został ranny, gdy ten próbował powstrzymać agresorów. Według prokuratora Walencji Laurenta de Caigny, gdy on miał trudności, biesiadnicy wyszli na zewnątrz. Jego interwencja zapobiegła znacznie większej liczbie ofiar śmiertelnych.

Niestety w trakcie tego ataku zginął 16-letni Thomas zawodnik młodzieżowych grup klubu rugby RC Romans-Peage. Został on ugodzony nożem. Zmarł on w trakcie transportu samolotem do oddalonego o około 100 kilometrów szpitala w Lyonie.

Czytaj więcej: Rosjanki wyszły na ulicę Moskwy zaprotestować. Domagały się rotacji na froncie ukraińskim dla swoich małżonków. Kobiety bardzo szybko zostały spacyfikowane przez policję

Klub i Francuzi składają rodzinie kondolencje

Nastoletni Thomas, był młodym zawodnikiem rugby grającym dla RC Romans-Peage. Klub złożył mu hołd, potępiając barbarzyństwo tego feralnego wieczoru. Ponadto klub przesyła kondolencje rodzinie i bliskim. W sieci pojawiły się również kondolencje składane przez zwykłych Francuzów.

Myśli o Thomasie... Myśli o swojej rodzinie, rodzicach, braciach i siostrach, jeśli je miał. Nie mogę sobie nawet wyobrazić, co oni czują... Nie wiem, jak można się otrząsnąć po czymś takim i czy to w ogóle możliwe. Odwagi dla nich - napisał użytkownik Laurel.

Zdaniem Kacpra Kity, francuskie społeczeństwo domaga się w ten sposób upamiętnienia 16-latka zamordowanego przez wrogich napastników, którzy chcieli zniszczyć białą rasę.

Francuska prawica rozprzestrzenia obrazek przedstawiający 16-letniego Thomasa, zabitego nożem gdy grał w piłkę. Jeden z napastników miał powiedzieć "jesteśmy tu, żeby rozwalać białych". Chcą mieć swojego Nahela - ocenił Kacper Kita.

Źródło: tvmn.pl, twitter.com/x.com, lalsace.fr

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo