Wspieraj wolne media

Francja uderza w wolność słowa. Więzienie za krytykę szczepionek mRNA

1
0
3
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Komisja prawna francuskiego parlamentu znowelizowała art. 4 ustawy “o zwalczaniu tendencji sekciarskich”. Za “sekciarzy” uchodzą tzw. antszczepionkowcy, którzy za krytykę szczepionek mRNA mogą nawet trafić do więzienia.

  • Proponowane przepisy mają na celu kryminalizację krytyki szczepionek mRNA przeciw COVID-19.
  • 3 lata albo 45 tys. euro grzywny mają grozić tym, którzy w niewłaściwy sposób będą wypowiadać się na temat tych preparatów.
  • Krytycy postrzegają ustawę jako alarmujące naruszenie wolności jednostki. Obawiają się, że karanie za krytykę szczepionek mRNA będzie prowadzić do naruszania wolności słowa.
  • Zobacz także: Strefa Czystego Transportu w Warszawie jednak wejdzie w życie? Wniosek Ordo Iuris odrzucony

We Francji nowy projekt ustawy budzi niepokój wśród obywateli. Dziś francuscy prawodawcy zastanawiają się nad przepisami, które mogłyby radykalnie zmienić dyskurs na temat zdrowia publicznego w kraju. 

Do więzienia za krytykę szczepionek 

Proponowane przepisy mają na celu kryminalizację krytyki szczepionek mRNA przeciw COVID-19. 3 lata albo 45 tys. euro grzywny mają grozić tym, którzy w niewłaściwy sposób będą wypowiadać się na temat tych preparatów.

Zwolennicy przepisów argumentują, że w obliczu globalnej pandemii dezinformacja na temat szczepionek może być niebezpieczna, potencjalnie prowadząc do wahań społecznych i podważać wysiłki mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. 

Czytaj także: Soros przejmuje kolejne media w Stanach Zjednoczonych. Inwestuje w stacje radiowe. Chce wpłynąć na wynik wyborów prezydenckich

Co z wolnością słowa? 

Krytycy jednak postrzegają ustawę jako alarmujące naruszenie wolności jednostki. Obawiają się, że karanie za krytykę szczepionek mRNA będzie prowadzić do naruszania wolności słowa. Wskazują, że decyzja parlamentu nie jest bez związku z przygotowywanym globalnym Traktatem Pandemicznym, który ma pozwolić całemu światu na “skuteczniejszą walkę” z kolejną wielką pandemią.

Tymczasem, jak poinformował portal PCH24.pl, w Kanadzie przeprowadzono badanie nad preparatami firm Biontech/Pfizer oraz Moderna. Badacze stwierdzili w nich obecność znaczącej ilości bakteryjnego DNA. Zdaniem części ekspertów może to działać rakotwórczo. O badaniu napisała szwajcarska “Neue Zürcher Zeitung”.

Źródło: bnnbreaking.com, pch24.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo