Eurokraci forsują pomysł paktu migracyjnego. Nie czekają na wybory do Parlamentu Europejskiego. Bryłka alarmuje o karze dla państw
Wiceprezes Ruchu Narodowego Anna Bryłka przypomniała, że w tym tygodniu 10 kwietnia w Parlamencie Europejskim odbędzie się głosowanie w sprawie paktu migracyjnego. Wnioski dotyczące reformy wspólnego europejskiego systemu azylowego poprzedni skład Komisji Europejskiej przedstawił już w 2016 r.
- 10 kwietnia w Parlamencie Europejskim odbędzie się głosowanie w sprawie paktu migracyjnego.
- Wiceprezes Ruchu Narodowego Anna Bryłka przypomniała o karach dla państw za nieprzyjmowanie imigrantów.
- Wnioski dotyczące reformy wspólnego europejskiego systemu azylowego poprzedni skład Komisji Europejskiej przedstawił już w 2016 r.
- Zobacz także: Kolejny Polak zabity w Dortmundzie. Drugie morderstwo w ciągu kilku dni
Wiceprezes Ruchu Narodowego Anna Bryłka przypomniała, że w tym tygodniu 10 kwietnia w Parlamencie Europejskim odbędzie się głosowanie w sprawie paktu migracyjnego. Polityk Konfederacji podkreśliła również, że eurokraci z Brukseli zamierzają karać poszczególne państwa kwotą 20 tysięcy euro za każdego jednego nieprzyjętego imigranta.
W środę 10 kwietnia na posiedzeniu plenarnym PE odbędzie się debata i głosowanie w sprawie paktu o azylu i migracji. Najważniejsze oczywiście rozporządzenie o zarządzaniu migracją i azylem, wprowadzające mechanizm solidarności. Krótko mówiąc państwa, które nie zgodzą się przyjąć migrantów, to jest 20 tys. euro za jednego nieprzyjętego imigranta - przypomniała Anna Bryłka, która kandyduje do europarlamentu.
W środę 10 kwietnia na posiedzeniu plenarnym PE odbędzie się debata i głosowanie w sprawie paktu o azylu i migracji. Najważniejsze oczywiście rozporządzenie o zarządzaniu migracją i azylem, wprowadzające mechanizm solidarności. Krótko mówiąc państwa, które nie zgodzą się przyjąć… pic.twitter.com/c9RhewJ6Sz — Anna Bryłka (@annabrylka) April 8, 2024
Czytaj więcej: Nad von der Leyen zbierają się czarne chmury. Chodzi o kwestię Pfizergate. Rząd Tuska wycofuje skargę
Pakt migracyjny zagrożeniem nie tylko dla Polski
Posłowie do Parlamentu Europejskiego analizują projekty dokumentów określających unijne przepisy w sprawie zarządzania azylem i migracją w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Wnioski dotyczące reformy wspólnego europejskiego systemu azylowego poprzedni skład Komisji Europejskiej przedstawił już w 2016 r.
W obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego Komisja Europejska przedstawiła nowy "Pakt o Azylu i Migracji" zawierający nowe wnioski. 20 grudnia 2023 r. osiągnięto porozumienie w sprawie pięciu rozporządzeń paktu migracyjnego mające na celu odblokowanie reform dotyczących tego problemu.
Źródło: tvmn.pl, x.com