Disney. Herkulesa zagra czarnoskóry Michael B. Jordan? "On nie jest Grekiem!"

2
2
1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. JIM RUYMEN PAP/Newscom, youtube

W mediach krążą pogłoski, że czarnoskóry Michael B. Jordan ma być głównym kandydatem Disneya do roli Herkulesa w aktorskim remake'u klasycznego filmu animowanego.

Disney oferuje ostatnio niewiele animacji, za to zalewa nas aktorskimi wersjami swoich kultowych już bajek, które są niejednokrotnie dużo słabsze od swoich pierwowzorów. Nowe produkcje nie są oczywiście wolne od ideologii, które również wpływają negatywnie na oceny tych filmów. W maju tego roku do polskich kin trafiła aktorska wersja “Małej Syrenki” w reżyserii Roba Marshalla - widzowie nie byli jednak zadowoleni z wyboru ciemnoskórej aktorki do roli Arielki, a film nie okazał się wielkim hitem.

Disney idzie jednak w zaparte i zapowiada już kolejne, unowocześnione wersje bajek. Studio Myszki Miki pracuje m.in. nad Herkulesem, którego wyreżyseruje Guy Ritchie. Chociaż nie znamy jeszcze oficjalnej obsady nowej produkcji, to w mediach już zaczęły pojawiać się pewne znane nazwiska.

Czytaj także: Netflix z propozycją na Święto Niepodległości. Pojawiła się znana dziennikarka. Zobacz jakie polskie produkcje zamieszczono w ofercie

Greka zagra czarnoskóry aktor?

Portal Inside The Magic nieoficjalnie poinformował, że Disney chce obsadzić czarnoskórego Michaela B. Jordana w roli Herkulesa. Wszystko byłoby w porządku gdyby aktor znany m.in. z “Czarnej Pantery” czy “Fantastycznej czwórki” choć trochę przypominał z wyglądu greckiego półboga z animacji. 

Chociaż informacja nie jest potwierdzona, wielu wskazuje, że jest ona bardzo prawdopodobna, biorąc pod uwagę politykę uprawianą przez Disneya, który białych aktorów zastępuje czarnoskórymi. 

Uwielbiam Michaela B. Jordana, ale jest jeden problem: ON NIE JEST GREKIEM! - napisał jeden z użytkowników na platformie X (dawniej Twitter).

Czarnoskóra Kleopatra

Przypomnijmy, że Netflix wywołał spore kontrowersje swoim serialem "Królowa Kleopatra", szczególnie w Egipcie. Były egipski minister starożytności, Zahi Hawass, opisał przedstawianie królowej Kleopatry jako czarnej kobiety jako “fałszowanie faktów”, dodając, że “Kleopatra była Greczynką, co oznacza, że ​​była biała, a nie czarna”.

Jeszcze przed premierą, serial zebrał krytyczne głosy od internautów i krytyków za obsadzenie w roli Kleopatry czarnoskórej kobiety.

Źródło: eviemagazine.com, x

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
2
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo