Kanada wprowadza niebezpieczne trendy. Eutanazja zyskuje na popularności. Tylko w 2022 roku przeprowadzono ponad 13 tysięcy wspomaganego samobójstwa
Jak informuje lider międzynarodowej organizacji Koalicja na rzecz Zapobiegania Eutanazji Alex Schadenberg w minionym roku w Kanadzie za pomocą wspomaganego samobójstwa postanowiło się zabić już około 16 tysięcy osób.
- Lider międzynarodowej organizacji Koalicja na rzecz Zapobiegania Eutanazji Alex Schadenberg przekazał smutne informacje.
- W zeszłym roku w Kanadzie eutanazji poddało się około 16 tysięcy osób.
- Eutanazja jest w Kanadzie legalna od 2016 roku i do tej pory taką decyzję miałoby podjąć 60 tysięcy osób.
- Zobacz także: UOKiK wziął się za "Skarbiec Palikota". "Fikcyjny samochód nagrodą w konkursie i przypisywanie sobie cudzych osiągnięć"
Jak informuje lider międzynarodowej organizacji Koalicja na rzecz Zapobiegania EutanazjiAlex Schadenberg w minionym roku w Kanadzie za pomocą wspomaganego samobójstwa postanowiło się zabić już około 16 tysięcy osób.
Eutanazja i wspomagane samobójstwo zyskują na popularności w Kanadzie. W minionym roku zdecydowało się na nie już około 16 tysięcy osób - przekazał Alex Schadenberg.
Swoje wyliczenia dotyczące kraju oparł na danych dotyczących prowincji Quebec, Ontario i Alberta. W jego ocenie nawet 16 tysięcy osób mogło się zdecydować na wspomniane procedury i w ten sposób pożegnać ze światem.
Czytaj więcej: Grupa Proelio: Zmuszanie szpitali do dokonywania aborcji narusza gwarantowaną konstytucyjnie wolność sumienia
Rośnie fala eutanazji w Kanadzie
Jak przypominają media, według oficjalnych danych za rok 2022 w Kanadzie przeprowadzono około 13,2 tysiąca eutanazji. Jest ona w Kanadzie legalna od 2016 roku i do tej pory taką decyzję miałoby podjąć 60 tysięcy osób.
Wskazuje się na duży wzrost zainteresowania tą procedurą – w prowincji Quebec według rocznego raportu Komisji ds. Opieki u schyłku życia, od 1 kwietnia 2022 roku do końca marca 2023 odnotowano aż 5211 zgonów z powodu eutanazji. W poprzednim, analogicznym okresie były to 3633 przypadki. Podliczono nawet, że w 2023 roku aż 6,8 proc. zgonów ma dotyczyć właśnie omawianych procedur, co stanowi rekord w skali całego globu. Wzrost widoczny jest także m.in. w Ontario i Albercie.
Źródło: marsz.info, pch24.pl