Wspieraj wolne media

Ciepła wymiana zdań między Marszałkiem Hołowniem i Ministrem Schreiberem. "Przyniósł pan do tej izby kulturę". Kamery sejmowe wychwyciły "pilną" rozmowę z Kaczyńskim

0
0
1
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i poseł Łukasz Schreiber
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i poseł Łukasz Schreiber / Fot. PAP/Piotr Nowak

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu doszło do nieoczekiwanej sytuacji. Minister bez teki Łukasz Schreiber podziękował Marszałkowi Szymonowi Hołowni za dobre prowadzenie obrad. W mediach społecznościowych nawiązała się pewna dyskusja.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu doszło do nieoczekiwanej sytuacji. Minister bez teki Łukasz Schreiber podziękował Marszałkowi Szymonowi Hołowni za dobre prowadzenie obrad. 

Przyniósł pan do tej izby kulturę - powiedział Łukasz Schreiber do Marszałka Szymona Hołowni. 

Jak zauważył dziennikarz "Wirtualnej Polski" Patryka Michalskiego, ta sytuacja nie spodobała się kilku posłom z Prawa i Sprawiedliwości.

Po minach widać, że chyba nie wszystkim w PiS spodobały się te słowa - stwierdził Patryk Michalski.

Jednakze pod wpisem Michalskiego szybko odpowiedział sam Minister Łukasz Schreiber, który doprecyzował, że porównywał on prowadzenie obrad przez przedstawicieli Platformy Obywatelskiej w czasie ich rządów.

Tak. Porównywałem z zachowaniem PO przez ostatnie 8 lat. Cieszę się, że się Pan z tym zgadza - wyjaśnił sam poseł-minister Łukasz Schreiber.

Czytaj więcej: Nowy redaktor naczelny telewizji wRealu24. Kim jest Dominik Cwikła?

Kaczyński wezwał do porządku swojego posła?

Kamery wychwyciły również moment krótkiej rozmowy między Ministrem Schreiberem, a prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Redaktor "WP" Patryk Michalski zasugerował, że Kaczyński mógł pouczyć swojego posła o zachowanie dyscypliny i lojalności wobec swojego ugrupowania, gdyż do rozmowy doszło po ciepłej wymianie zdań z Marszałkiem Hołownią.

Czyżby była reprymenda od Jarosława Kaczyńskiego wobec Łukasza Schreibera po pochwale marszałka Sejmu? - zauważył Michalski.

Po raz kolejny pod wpisem dziennikarza zareagował Minister Schreiber, wyjaśniając, że Jarosław Kaczyński, uświadomił swojego posła, że na wcześniejszym posiedzeniu nie prosił on Marszałka o głos.

Bzdura. Pan Premier tylko wyjaśnił mi, że nie prosił na poprzednim posiedzeniu o głos. Mój błąd, cofam to - wyjaśnił Schreiber.

Źródło: tvmn.pl, twitter.com/x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo