Centrum Życia i Rodziny przygotowało Księgę Pamiątkową, która trafi do rodziny Wandy Półtawskiej
W uznaniu za postawę i życiowe świadectwo Wandy Półtawskiej, przygotowaliśmy specjalną Księgę Pamiątkową - napisało w mediach społecznościowych Centrum Życia i Rodziny.
- 25 października w swoim domu w Krakowie zmarła Wanda Półtawska, współpracowniczka i przyjaciółka Jana Pawła II, lekarz psychiatra, była więźniem niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Ravensbruck.
- Prymas Polski abp Wojciech Polak przypomniał, że Półtawska "niestrudzenie broniła życia i ukazywała prawdę o godności człowieka".
- Księga Pamiątkowa z wpisami trafi do rodziny Półtawskiej.
- Zobacz także: Na Ukrainie odnaleziono zbiorowy grób z ciałami zamordowanych Polaków
25 października w swoim domu w Krakowie zmarła Wanda Półtawska, współpracowniczka i przyjaciółka Jana Pawła II, lekarz psychiatra, była więźniem niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Ravensbruck. Przez kilkadziesiąt lat zajmowała się poradnictwem małżeńskim i rodzinnym. 2 listopada skończyłaby 102 lata.
Bezkompromisowa obrończyni życia
Prymas Polski abp Wojciech Polak przypomniał, że Półtawska “niestrudzenie broniła życia i ukazywała prawdę o godności człowieka m.in. przez lata pracy uniwersyteckiej w Krakowie, jak i w licznych papieskich gremiach, a także biorąc udział w prelekcjach i spotkaniach”.
Centrum Życia i Rodziny zaznaczyło, że Wanda Półtawska bezkompromisowo broniła prawa do życia, a także rodziny i małżeństwa.
W uznaniu za jej postawę i życiowe świadectwo, przygotowaliśmy specjalną Księgę Pamiątkową - czytamy w mediach społecznościowych Centrum Życia i Rodziny.
Księga z wpisami trafi do rodziny Półtawskiej.
Dr Wanda Półtawska bezkompromisowo broniła prawa do życia, a także rodziny i małżeństwa. 👨👩👧👦
W uznaniu za jej postawę i życiowe świadectwo, przygotowaliśmy specjalną Księgę Pamiątkową.
Złóż wpis ✍️w Księdze, która trafi do rodziny dr Półtawskiej.https://t.co/DayyplYKS5 — Centrum Życia i Rodziny👨👩👧👦 (@CentrumZycia) October 26, 2023
Czytaj także: Lekarze przeciw aborcji. Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich podpisało dokument
"Spotkała się z hejtem, gdy była już w podeszłym wieku"
Ona bardzo dobrze wiedziała, jak wielką wartość ma ludzkie życie, widząc na własne oczy zamachy na to życie, wymierzane chociażby przez hitlerowców w niemieckich obozach koncentracyjnych – sama przecież była ich więźniarką. Życie miało dla niej wartość absolutnie bezcenną. Była gotowa bronić życia każdego nienarodzonego dziecka i każdej mamy, którą chciała uchronić przed aborcją – nawet za cenę szargania jej dobrego imienia - powiedziała Sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, Magdalena Guziak-Nowak, cytowana przez RadioMaryja.pl.
Dodała, że Wanda Półtawska spotkała się z wymierzonymi w nią atakami nawet w 2022 roku, gdy była już w bardzo podeszłym wieku. Aborcjoniści nie zgadzali się, aby jej imieniem nazwano oddział jednego z krakowskich szpitali ginekologiczno-położniczych. Powiedziała, że spadła na nią fala krytyki i internetowego hejtu.
Zdaje się, że ona w ogóle się tym nie zniechęcała, była ponad tym. Ona wiedziała, że walczy w sprawie, która jest o wiele ważniejsza niż trudności, które spotykamy na ziemi - zaznaczyła obrończyni życia.
Źródło: radiomaryja.pl, ekai.pl, x