Były Minister Rolnictwa krytykuje unijną politykę klimatyczną. Rolnicy walczą o przetrwanie. Telus: "Ten kierunek służy Putinowi"
W czwartek redaktor Jan Bodakowski w programie "Dzień na Żywo" w TV Media Narodowe rozmawiał z posłem Prawa i Sprawiedliwości Robertem Telusem. Były Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi ocenił działania Komisji Europejskiej w sprawie rolników.
- Unijni urzędnicy zawarli ze stroną ukraińską porozumienie w kwestii wprowadzenia zmian w bezcłowym handlu z Ukrainą.
- Natomiast kwestię polityki klimatycznej Komisji Europejskiej skrytykował poseł Prawa i Sprawiedliwości Robert Telus.
- Były Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi ocenił również działania Komisji Europejskiej w sprawie rolników.
- Zobacz także: Rzecznik Kremla mówi wprost o wojnie. "Powodem zaangażowanie Zachodu"
W czwartek redaktor Jan Bodakowski w programie "Dzień na Żywo" w TV Media Narodowe rozmawiał z posłem Prawa i Sprawiedliwości Robertem Telusem. Były Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi ocenił działania Komisji Europejskiej w sprawie rolników.
Unia Europejska od lat dąży do zniszczenia europejskiego rolnictwa - ocenił polityk Prawa i Sprawiedliwości.
Skrytykował on również politykę klimatyczną Brukseli, która dąży do zniszczenia rolnictwa w Unii Europejskiej.
Cała narracja i ideologia klimatyczna, która jest prowadzona po to, żeby zniechęcić rolników do produkowania, ten kierunek służy Putinowi - powiedział były Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus.
🗨️ @RobertTelus w #DzieńNaŻywo: "Cała narracja i ideologia klimatyczna, która jest prowadzona po to, żeby zniechęcić rolników do produkowania, ten kierunek służy Putinowi". pic.twitter.com/2hP8sj9gUT — TVMN (@TVMediaNarodowe) March 22, 2024
Cały wywiad z Robertem Telusem można obejrzeć na platformie Facebook oraz na kanałach telewizyjnych i aplikacji TV Media Narodowe.
Czytaj więcej: Protest rolników w Warszawie. Policjant rzucił kostką brukową
Ważna decyzja unijnych urzędników w sprawie handlu z Ukrainą
Unijni urzędnicy zawarli ze stroną ukraińską porozumienie w kwestii wprowadzenia zmian w bezcłowym handlu z Ukrainą. Wstępna umowa wydłuża listę produktów objętych ograniczeniami w imporcie od czerwca tego roku. Do listy, na której były jaj, drób i cukier, dodano zboże i miód.
Skrócono też czas reakcji Komisji Europejskiej na wprowadzanie zakazów importu, jeśli dojdzie do destabilizacji rynku, z trzech do dwóch tygodni. Bruksela zobowiązała się również do podjęcia działań w przypadku gwałtownego wzrostu importu ukraińskiej pszenicy.
Źródło: tvmn.pl, x.com