Wspieraj wolne media

Dlaczego koalicja rządząca się nie rozpadnie? Senyszyn: Koryto trzyma

6
0
6
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Leszek Szymański

Nie zgadzam się z panami, którzy mówią, że ten rząd się rozpadnie, nie, władza koryto trzyma - powiedziała lewicowa profesor Joanna Senyszyn.

Wybory do europarlamentu wygrała KO, która uzyskała 37,06 procent poparcia, PiS zdobył 36,16 proc. głosów. Trzecia jest Konfederacja - 12,08 proc., a dalej uplasowały się Trzecia Droga - 6,91 proc. i Lewica - 6,3 proc. 

Koalicja Obywatelska osiągnęła dobry wynik, jednak kosztem swoich koalicjantów, media wprost piszą, że Donald Tusk zjadł przystawki. Ludowcy i Lewica nie mają więc powodów do zachwytów, jeśli chodzi o niedzielne wybory.

"Jeśli Trzecia Droga jasno nie postawi sprawy..."

Marek Sawicki w rozmowie z Wirtualną Polską stwierdził wprost, że Trzecia Droga nie rozwinie się, jeśli jej liderzy - Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia - “nie zrozumieją, że mają tworzyć alternatywę dla PO i PiS i jasno postawić cele Trzeciej Drogi w rządzie”.

Trzeba zmienić koncepcję funkcjonowania w rządzie. Jeśli Trzecia Droga jasno nie postawi sprawy, że mamy rząd koalicyjny, a nie rząd Donalda Tuska, to niech się rozwiąże i zapomni o projekcie - powiedział.

Dla Lewicy szczególnie upokarzający był fakt, że wyborczynie częściej niż ją wybierały Konfederację

Z sondażu Ipsos dla OKO.press i TOK FM wynika natomiast, że co trzeci wyborca Lewicy i Trzeciej Drogi jest wręcz rozczarowany rządami Donalda Tuska.

Czytaj także: Stefaniuk w TVMN: Konfederacja wcale nie wyklucza koalicji z PiS

“Władza koryto trzyma”

W związku z tym, zaczęły się pojawiać pytania dotyczące przyszłości koalicji rządzącej. 

Rozwiać je postanowiła była poseł Lewicy Joanna Senyszyn, która stwierdziła, że rząd się nie rozpadnie, ponieważ “władza koryto trzyma”.

Źródło: youtube.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
6
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo