Wspieraj wolne media

Broń nuklearna dla Europy? Niemiecki minister obrony zgłosił sprzeciw. Pistorius: "Nie potrzebujemy tej dyskusji"

0
0
0
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz, Premier Danii Mette Frederiksen i szef MON Niemiec Boris Pistorius
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz, Premier Danii Mette Frederiksen i szef MON Niemiec Boris Pistorius / Fot. PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

W Europie rozpoczęła się dyskusja na temat obronności po zdecydowanej wypowiedzi byłego Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. W związku tym rozpoczęła się zapoczątkowana przez Prezydenta Francji Emmanuela Macrona debata na temat broni jądrowej.

W Europie rozpoczęła się dyskusja na temat obronności po zdecydowanej wypowiedzi byłego Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. W związku tym rozpoczęła się zapoczątkowana przez Prezydenta Francji Emmanuela Macrona debata, czy Europa nie powinna zainwestować we własne możliwości odstraszania nuklearnego. 

Tekst na ten temat opublikowano w niemieckim dzienniku "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Ostatnie wypowiedzi Donalda Trumpa powinniśmy uznać za wyzwanie, by ponownie rozważyć ten element europejskiego bezpieczeństwa pod parasolem NATO - podkreślił Prezydent Francji Emmanuel Macron.

Czytaj więcej: Afera gruntowa. Były Minister Rolnictwa uderza w kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości. Ardanowski: "Odrolnieniem przez dłuższy czas zajmował się Kowalczyk"

Szef niemieckiego MON ucina dyskusję

Szef niemieckiego Ministerstwa Obrony Narodowej Boris Pistorius stanowczo uciął dyskusję, jakoby Europa powinna zaopatrzyć się we własne zasoby broni jądrowej wobec rosnącego zagrożenia ze strony Rosji.

Nie wierzę w gorące debaty toczone w niewłaściwym czasie. Rozważania o broni nuklearnej to eskalacja dyskusji, której nie potrzebujemy - ocenił Boris Pistorius

Dodał, że nie ma sensu przeceniać każdego cytatu z amerykańskiej kampanii wyborczej, a Europejczycy powinni odrobić lekcję. Stwierdził, że w jego opinii nie ma powodu, aby przyjąć ofertę prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który wielokrotnie oferował Niemcom i pozostałym partnerom UE współpracę w zakresie odstraszania nuklearnego.

Amerykańska tarcza ochronna istnieje i nie powinniśmy z niej rezygnować ani beztrosko jej kwestionować - dodał niemiecki minister obrony.

Źródło: tysol.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo