Prezydent zawetował ustawę o tabletce dzień po. Wicemarszałek dał prostą poradę. Bosak: "To, co proponuje Lewica, to są absurdy"

0
0
3
Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak
Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak / Fot. TVMN

W piątek Prezydent Andrzej Duda, zdecydował o skierowaniu nowelizacji Prawa farmaceutycznego do Sejmu z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie ustawy. Polski przywódca rozpatrzy ustawę ponownie, gdy zostanie ona zmodyfikowana. Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak skomentował tę decyzję.

W piątek Prezydent Andrzej Duda, zdecydował o skierowaniu nowelizacji Prawa farmaceutycznego do Sejmu z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie ustawy. Jak podkreśliła prezydencka minister Małgorzata Paprocka, polski przywódca rozpatrzy ponownie ustawę, gdy ta zmieni granicę wieku zakupu tabletek dzień po dla osób powyżej 18 roku życia.

Gdyby przepisy dot. tabletki "dzień po" wróciły do Sejmu w odniesieniu do kobiet powyżej 18. roku życia, to decyzja prezydenta będzie inna - przekazała prezydencka minister Małgorzata Paprocka.

Czytaj więcej: Chcą zmusić lekarzy do wykonywania aborcji. Jest sprzeciw obrońców życia. Powstała petycja [DOŁĄCZ]

Bosak dał banalną i prawdziwą poradę

W sprawie prezydenckiego weta wypowiedział się w niedzielę na antenie "Polsat News" jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak.

Lewica chce wciskać tzw. pigułki "dzień po", z których część produktów ma charakter wczesnoporonny, rozwala system płodności. Powinniście to nazwać antykoncepcją awaryjną, bo powoduje awarię układu rozrodczego. To byłoby prawidłowe wyjaśnienie formuły działania tego czegoś - powiedział Krzysztof Bosak.

Wicemarszałek Sejmu udzielił jedną z najprostszych porad dla osób, które nie chcą zostać rodzicami. Zaproponował on wstrzemięźliwość seksualną, co wywołało również oburzenie po lewej stronie. 

Najlepszym sposobem na brak niechcianej ciąży jest zachęcanie do wstrzemięźliwości seksualnej, jeżeli ktoś nie chce być rodzicem. To, co proponuje Lewica: że będziemy mieli aborcję bez żadnych granic, państwo ma w czasach kryzysu demograficznego finansować tabletki "dzień po", to są absurdy - dodał Wicemarszałek Sejmu.

Źródło: tysol.pl, polsatnews.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo