Chcą zmusić lekarzy do wykonywania aborcji. Jest sprzeciw obrońców życia. Powstała petycja

1
0
1
Minister Zdrowia Izabela Leszczyna
Minister Zdrowia Izabela Leszczyna / Fot. PAP/Marcin Obara

Ministra zdrowia Izabela Leszczyna przekazała do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia na podstawie którego każda placówka zdrowotna realizująca umowę z NFZ na udzielanie świadczeń hospitalizacji w zakresie ginekologii i położnictwa byłaby zobligowana do zabijania nienarodzonych dzieci.

  • Minister Zdrowia zapowiedziała, że warunkiem podpisania przez szpital umowy z NFZ na opiekę ginekologiczno-położniczą będzie dokonywanie aborcji.
  • Projekt rozporządzenia jest szczególnie groźny, jeśli weźmie się pod uwagę, że rządzący planują radykalnie rozszerzyć możliwość zabijania nienarodzonych dzieci.
  • Trybunał Konstytucyjny jasno stwierdził, że na podmiotach leczniczych nie można wymuszać przeprowadzania aborcji:
  • Zobacz także: Bąkiewicz buduje struktury nowej partii. W najbliższy piątek spotkanie w Poznaniu

Chcą zmusić do wykonywania aborcji

Trybunał Konstytucyjny,  jeszcze pod przewodnictwem Andrzeja Rzeplińskiego, w wyroku z dnia 7 października 2015 r. sygn akt K 12/14 potwierdził, że niezgodne z Konstytucją jest nie tylko zmuszanie personelu medycznego do uczestnictwa w aborcjach, ale też nakładanie obowiązku na lekarzy, by przekazywali informację, gdzie aborcję można wykonać.

Tymczasem Minister Zdrowia Izabela Leszczyna zapowiedziała, że warunkiem podpisania przez szpital umowy z NFZ na opiekę ginekologiczno-położniczą będzie dokonywanie aborcji. W ramach sprzeciwu fundacja Proelio zorganizowała petycję w tej sprawie.

Szpitale wolne od zabijania nienarodzonych są ogromną wartością. Umoczenie kierownika szpitala oraz części personelu w aborcyjny proceder degenerowałoby cały szpital. Co więcej zmuszanie szpitali do dokonywania aborcji narusza gwarantowaną konstytucyjnie wolność sumienia kierowników szpitali.  Dlatego bardzo prosimy o podpisanie naszego apelu, w którym sprzeciwiamy się zamierzeniom Minister Zdrowia- piszą autorzy petycji.

Pod poniższym linkiem można dołączyć do protestu:

https://proelio.pl/petycje/viewpetition/49-sprzeciwiamy-sie-zmuszaniu-szpitali-do-dokonywania

Źródło: proelio.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo