Wspieraj wolne media

Bodnar pogrąża polski wymiar sprawiedliwości w chaosie. Minister Sprawiedliwości podjął decyzję w sprawie Krajowej Rady Sądownictwa. To może wiele namieszać

1
9
3
Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar
Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar / Fot. PAP/Piotr Nowak

Po fali zastrzeżeń do projektu ustawy dotyczącej Krajowej Rady Sądownictwa autorstwa Ministerstwa Sprawiedliwości Adam Bodnar doszedł do wniosku, że nie można skrócić kadencji członkom rady.

Po fali zastrzeżeń do projektu ustawy dotyczącej Krajowej Rady Sądownictwa autorstwa Ministerstwa Sprawiedliwości Adam Bodnar doszedł do wniosku, że nie można skrócić kadencji członkom rady. W odpowiedzi na uwagi koleżanek i kolegów z rządu Adam Bodnar poinformował o zmianie w projekcie, projektodawca doszedł bowiem do wniosku, że nie sposób uznać, by osoby te zostały prawidłowo wybrane do zasiadania w KRS, a tym samym by istotnie sprawowały w niej mandaty.

Droga sądowa więc, w ocenie Adama Bodnara, także będzie zbędna. Napisał o tym w odpowiedzi do ministra bez teki Macieja Berka.

Nie zachodzi potrzeba zapewnienia drogi sądowej, bowiem brak jest substratu uzasadniającego wniesienie odwołania, jak również odnoszenia się do zagadnienia skracania kadencji osób, które - wybrane przez Sejm - nie posiadały mandatu do pełnienia funkcji członka Krajowej Rady Sądownictwa - stwierdził Minister Sprawiedliwości w odpowiedzi do ministra Macieja Berka.

Czytaj więcej: Izrael nie słucha podwładnych z Waszyngtonu. Armia zaatakowała ważny punkt w Strefie Gazy. Tel-Awiw brutalnie przerwał negocjacje z Hamasem

Bodnar pogrąża polski wymiar sprawiedliwości w chaosie

Dziennikarz "Wirtualnej Polski" Patryk Słowik zauważył, że decyzje podejmowane przez Adama Bodnara w zakresie KRS będą nosiły wiele konsekwencji - w tym setki tysięcy orzeczeń sędziów, których obecna ekipa rządząca nie uznaje.

Jeżeli uznać, że KRS nie istniała, bo do tego sprowadza się nowa koncepcja prof. Adama Bodnara, to chyba należałoby to przyjąć ze wszystkimi tego konsekwencjami. Czyli wielu sędziów nie ma, a miliony orzeczeń można skutecznie wzruszyć - zauważył dziennikarz Patryk Słowik.

Z kolei prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski domaga się wręcz dymisji Bodnara ze stanowiska Ministra Sprawiedliwości.

Mniejsza o to, że Bodnar się zakiwał i zmienia opinie by uzasadnić żądzę bezprawia. Jest po prostu szkodnikiem, który za fasadą pozornej argumentacji skrywa dyktatorskie uwielbienie nagiej siły. Musi odejść - skomentował decyzję Bodnara, prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski.

Źródło: wp.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
9
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo