Wspieraj wolne media

Poważne zarzuty wobec Ministra Sportu. Nitras walczy z cieniami Prawa i Sprawiedliwości? Krajewski: "Z czego pan Nitras próbuje kręcić aferę?"

0
0
0
Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras
Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras / Fot. PAP/Leszek Szymański

Ministerstwo Sportu kazało zwrócić Polskiemu Związkowi Badmintona dotację w wysokości 1,4 mln zł. Według ministra Sławomira Nitrasa pieniądze były wykorzystywane w kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości.

Rozliczenie finansowe Polskiego Związku Badmintona nie zostało przyjęte przez ministerstwo sportu. Jako powód podano "wykorzystanie środków niezgodnie z przeznaczeniem". Według Ministra Sportu i Turystyki Sławomira Nitrasa pieniądze były wykorzystywane w kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Ministerstwo domaga się zwrotu dotacji wynoszącej aż 1,4 mln zł.

Do tych zarzutów odniósł się Prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Krajewski.

Teza, że PiS chciało wygrać wybory w Polsce badmintonem jest tak absurdalna, że aż śmieszna. Moim zdaniem minister się ośmieszył. Ale tak, to niestety prawda, że pan Nitras chce, żebyśmy zwrócili 1,4 mln zł, a to jest prawie cała dotacja. Z całą stanowczością twierdzę, że nie ma ku temu podstaw, ta decyzja się nie obroni przed żadnym sądem. Bo pójdziemy z tym do sądu, nie damy się zastraszyć. Żałosne jest to, że aż do dziś nie otrzymaliśmy oficjalnego pisma z Ministerstwa Sportu, które by w szczegółach opisało, co zrobiliśmy źle i za co powinniśmy tę dotację zwrócić - powiedział Marek Krajewski w rozmowie z portalem "przegladsportowy.onet.pl".

Powiedział również, że związek otrzymał wyciąg z elektronicznego systemu ministerstwa. Ich rozliczenie nie zostało przyjęte z powodu wykorzystania środków, które zdaniem resortu było niezgodne z przeznaczeniem.

Dostaliśmy wyciąg rozliczenia z elektronicznego systemu ministerstwa, że nasze rozliczenie nie zostało przyjęte. Jako powód podano "wykorzystanie środków niezgodnie z przeznaczeniem". Bez żadnych detali. Co w ogóle pan Nitras kwestionuje, wiemy jedynie z informacji medialnych. Chyba nie tak powinna wyglądać komunikacja ministerstwa ze związkiem sportowym, prawda? - zaznaczył.

Czytaj więcej: Macki Sorosa sięgają bardzo głęboko. Fundacja Batorego finansuje Grupę Granica. Wolontariusze wykorzystują zbiórki pieniędzy do własnych celów

Polski Związek Badmintona a imprezy Prawa i Sprawiedliwości

Krajewski wyjaśnia, że związek brał udział w różnego rodzaju imprezach między innymi organizowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, które promowały głównie program 800 plus. Zaznaczył, że na 300 imprez tego rodzaju pikników było 39, czyli 12 proc.

To ważne, żeby w ogóle uchwycić skalę tego, z czego pan Nitras próbuje kręcić aferę. Na każdy z takich pikników wydaliśmy – uwaga! – pięć tys. zł. I ani grosz z dotacji nie poszedł na organizację pikników 800 plus - podkreślił Krajewski.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo