Bank of China zawiesza współpracę z rosyjskimi bankami. Pekin obawia się sankcji gospodarczych. W tle wizyta Prezydenta Polski w Chinach

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

Bank of China zdecydował o zawieszeniu współpracy z rosyjskimi bankami, które znalazły się na amerykańskiej liście sankcyjnej Specially Designated Nationals List. Zawieszenie współpracy z rosyjskimi bankami objętymi amerykańskimi sankcjami weszło w życie 24 czerwca.

  • Bank of China zdecydował o zawieszeniu współpracy z rosyjskimi bankami.
  • Chodzi o banki, które znalazły się na amerykańskiej liście sankcyjnej Specially Designated Nationals List.
  • Zawieszenie współpracy z rosyjskimi bankami weszło w życie 24 czerwca.
  • Zobacz także: Niewidomy koń nie wozi już turystów do Morskiego Oka

Bank of China zdecydował o zawieszeniu współpracy z rosyjskimi bankami, które znalazły się na amerykańskiej liście sankcyjnej Specially Designated Nationals List to lista podmiotów opracowywana przez Biuro do spraw Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu.

Jednakże chiński bank nie zamierza zrywać wszystkich więzi z rosyjskimi partnerami. Będzie kontynuować współpracę z instytucjami kredytowymi, które nie są objęte sankcjami.

Bank of China jest odpowiedzialny za znaczną część ruchu płatniczego między Rosją a Chinami, choć obserwuje się tendencję do przesuwania się przepływów w kierunku pośredników pozabankowych - zaznaczył Kommiersant.

Zawieszenie współpracy z rosyjskimi bankami objętymi amerykańskimi sankcjami weszło w życie 24 czerwca.

Warto również nadmienić, że chiński bank zawiesił współpracę z rosyjskimi bankami w trakcie wizyty polskiego Prezydenta Andrzeja Dudy w Chinach, który stara się wywrzeć wpływ na chińskim przywódcy Xi Jinpingu w sprawie wojny na Ukrainie.

Czytaj więcej: Tragedia w Stuttgarcie. W kolumnę Premiera Viktora Orbana uderzył samochód. Niestety jeden z niemieckich policjantów nie żyje

Imponujące powitanie Andrzeja Dudy przez Xi Jinpinga

W niedzielę Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą przybył do Pekinu. To pierwsza oficjalna wizyta polskiego przywódcy od 2015 r. oraz druga od Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 r. Prezydent Duda w poniedziałek spotkał się najpierw z Premierem Chin Li Qiangiem. Podczas rozmowy wspomniał, że w tym roku przypada 75. rocznica nawiązania relacji dyplomatycznych między naszymi państwami.

Polsko-chińskie relacje liczą już sobie 75 lat. Przez cały ten czas były bardzo dobre, niezależnie od wszystkich wydarzeń opierały się zawsze na wzajemnym szacunku i uznaniu. Chciałbym, aby zawsze takie pozostawały - podkreślił Andrzej Duda.

Po rozmowie z chińskim szefem rządu nastąpiło oficjalne przywitanie polskiego przywódcę przez Prezydenta Chin Xi Jinpinga. Prezydent Duda został przyjęty z najwyższymi honorami i wielkim rozmachem. 

Podczas spotkania w Wielkim Pałacu Ludowym, Prezydent Duda podziękował za zaproszenie. Wspomniał, że to dla niego ważna wizyta ze względu na upływającą w 2025 r. drugą kadencję. 

Ogromnie dziękuję za zaproszenie do złożenia drugiej, oficjalnej wizyty w Chinach. Jest ona niezmiernie ważna z kilku przyczyn. W znaczeniu symbolicznym to ważne, jeśli chodzi o budowanie wzajemnych polsko-chińskich relacji, więzi międzyludzkich - powiedział Andrzej Duda.

Dzisiejsza moja obecność w Pekinie, wraz z Małżonką, jest dla mnie ważna symbolicznie. To ostatni rok mojej drugiej kadencji. Mam nadzieję, że nasze polsko-chińskie relacje będą zawsze bardzo dobre - zaznaczył Prezydent.

Prezydent Andrzej Duda zaprosił również Prezydenta Chin Xi Jinpinga do wizyty w naszym kraju, aby nasze rządy mogły pogłębić partnerskie relacje.

Źródło: money.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo