Bąkiewicz ws. unijnych traktatów: UE staje się zagrożeniem dla naszej niepodległości i barierą w naszym rozwoju

135
0
4
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Piotr Polak

Parlament Europejski przegłosował raport dotyczący zmian traktatowych. To otwarcie procesu praktycznej likwidacji państw narodowych i stworzenie superpaństwa z niemiecką hegemonią - stwierdził prezes TV Media Narodowe Robert Bąkiewicz.

  • Bąkiewicz: Niemiecka determinacja zawsze będzie zagrożeniem dla suwerenności państw i wcześniej czy później ten proces zakończy się albo głęboką zapaścią cywilizacyjną państw Unii, albo jej rozpadem.
  • Jego zdaniem już trzeba przygotowywać nasz kraj do funkcjonowania poza tą organizacją.
  • Bąkiewicz stwierdził, że Unia staje się tylko zagrożeniem dla naszej niepodległości, a przez “nadmierne regulacje ograniczające wolność gospodarczą, barierą w naszym rozwoju”.
  • Zobacz także: Pfizer pozwał Polskę. Gigantyczna kara za nieodebrane szczepionki przeciw Covid-19

Parlament Europejski przyjął w środę rezolucję w sprawie szerokich zmian w traktatach. W głosowaniu 291 europosłów było za, 274 przeciw, a 44 wstrzymało się od głosu. Wcześniej, we wtorek odbyła się debata, podczas której przeciwko zmianom w traktatach opowiedzieli się zarówno przedstawiciele PiS, jak i PO.

9 polskich europosłów zagłosowało za zmianą traktatów UE

Za zmianą traktatów unijnych głosowały Róża Thun, europosłanka Polski 2050, należąca do grupy Odnowić Europę oraz Sylwia Spurek z grupy Zielonych. Pozostali popierający reformę Unii to europosłowie z grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów: Marek Balt, Marek Belka, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Bogusław Liberadzki, Łukasz Kohut i Leszek Miller.

Bąkiewicz: To otwarcie procesu praktycznej likwidacji państw narodowych

Sprawę dotyczącą reformy Unii skomentował w mediach społecznościowych prezes TV Media Narodowe Robert Bąkiewicz. Jego zdaniem “to otwarcie procesu praktycznej likwidacji państw narodowych i stworzenie superpaństwa z niemiecką hegemonią”. Zaznaczył, że trzeba zrobić wszystko, aby powstrzymać ten proces.

Ale nawet jeżeli go powstrzymamy, to niemiecka determinacja zawsze będzie zagrożeniem dla suwerenności państw i wcześniej czy później ten proces zakończy się albo głęboką zapaścią cywilizacyjną państw Unii, albo jej rozpadem - napisał na platformie X (dawniej Twitter).

Czytaj także: Co z uchwałą PiS ws. unijnych traktatów? Fogiel: Zła wola koalicji Tuska

"Trzeba przygotować Polskę do wyjścia z UE"

Jego zdaniem to w obu wypadkach oznacza konieczność wyjścia Polski z UE. Bąkiewicz zaznaczył, że już trzeba przygotowywać nasz kraj do funkcjonowania poza tą organizacją, “bo nie sprzedamy naszej wolności i naszej niepodległości”.

Przygotowanie państwa to dążenie do stworzenia alternatywnego układu gospodarczego z państw Europy Środkowo- Wschodniej, państw skandynawskich, Turcji, czy Wlk. Brytanii, ale także działania przyspieszające proces przezwyciężania modelu gospodarki zależnej. Ale to także jasne postawienie celu, jakim jest przebudowa ładu europejskiego, na bardziej sprawiedliwy i szanujący suwerenność państw narodowych, który zastąpi obecny ład oparty o Unię Europejską - napisał Bąkiewicz. 

Jego zdaniem Unia staje się tylko zagrożeniem dla naszej niepodległości, a przez “nadmierne regulacje ograniczające wolność gospodarczą, barierą w naszym rozwoju”. 

Dlatego opuszczenie Unii staje się narodową koniecznością - zakończył swój wpis.

Źródło: x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
135
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo