Wspieraj wolne media

6. edycja projektu "Kresy - polskie ziemie wschodnie w XX wieku". Instytut Pamięci Narodowej zachęca do nadsyłania zgłoszeń. Sprawdź kto może wziąć w tym udział

1
0
0
Przemarsz Polaków w Wilnie 2 maja 2008
Przemarsz Polaków w Wilnie 2 maja 2008 / Fot. Wikimedia Commons

Instytut Pamięci Narodowej zachęca do nadsyłania zgłoszeń do 6. edycji projektu "Kresy - polskie ziemie wschodnie w XX wieku". Akcja skierowana jest do uczniów i nauczycieli.

Projekt "Kresy - polskie ziemie wschodnie w XX wieku", do udziału w którym zachęca Instytut Pamięci Narodowej, to ogólnopolska inicjatywa edukacyjna skierowana do młodzieży szkolnej oraz nauczycieli. Jej celem jest popularyzacja wiedzy o historii polskich Kresów Wschodnich II RP wśród młodzieży.

Uczestnicy projektu będą brać udział w sesjach naukowo-edukacyjnych i warsztatach. Najważniejsza część inicjatywy to konkurs, w ramach którego trzeba przygotować pracę pisemną lub multimedialną.

Czytaj więcej: Bruksela zamierza przejąć kontrolę nad edukacją? Beata Szydło ostrzega: "Można się domyślać, co zacznie robić z programami nauczania Bruksela"

Szczegóły konkursu Instytutu Pamięci Narodowej

Szczegóły inicjatywy przedstawił Sergiusz Kaźmierczak z Biura Edukacji Narodowej IPN, koordynator szóstej edycji projektu.

Przyjmujemy prace w dwóch kategoriach. Praca pisemna – można przygotować esej, biografię, opowiadanie lub wywiad ze świadkiem historii. Druga kategoria to praca multimedialna – można przygotować film dokumentalny, audycję radiową, reportaż. Zgłoszenie należy przesłać do koordynatorów wojewódzkich w oddziałach Instytutu Pamięci Narodowej. Do 30 kwietnia trzeba przygotować i przesłać do koordynatora regionalnego pracę przygotowaną przy wsparciu opiekuna merytorycznego. W projekcie mogą wziąć udział uczniowie klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych. Główną nagrodą w projekcie jest wyjazd na dawne Kresy Rzeczypospolitej Polskiej - wyjaśnił Sergiusz Kaźmierczak.

Zgłoszenia do projektu są przyjmowane do końca listopada, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu przyszłego roku.

Źródło: radiomaryja.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo