Zielony Ład zagraża polskiemu rolnictwu? Sawicki: "Rzeczywiście czekają nas trudne żniwa"

0
0
1
Poseł PSL Marek Sawicki
Poseł PSL Marek Sawicki / Fot. X

Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego-Trzeciej Drogi Marek Sawicki w rozmowie z Oliverem Pochwatem z TV Media Narodowe skomentował protest rolników. Podkreślił swój sprzeciw wobec polityki klimatycznej Unii Europejskiej.

Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego-Trzeciej Drogi Marek Sawicki w rozmowie z Oliverem Pochwatem z TV Media Narodowe skomentował protest rolników. Podkreślił swój sprzeciw wobec polityki klimatycznej Unii Europejskiej i Zielonego Ładu.

Jeśli Unia Europejska nie wycofa się z "Zielonego Ładu", który wprowadzał Janusz Wojciechowski to rzeczywiście czekają nas trudne żniwa - powiedział poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego-Trzecia Droga Marek Sawicki.

Czytaj więcej: Rolnik od proputinowskiego baneru zadzwonił do biura Brauna. Działacz Konfederacji: Nie widział nic złego w swoim zachowaniu. Prowokacja?

Sawicki zaskoczył redaktor Biedrzycką obroną polskich rolników

Marek Sawicki w “Expressie Biedrzyckiej” przyznał, że nie zazdrości obecnemu ministrowi rolnictwa, zaznaczył też, że mówił, iż “obszar rolnictwa będzie po wyborach jednym z najtrudniejszych, bowiem mieliśmy dwa lata całkowitego zastoju i zaniedbań poprzedniej ekipy”.

A teraz rzeczywiście potrzeba jednoznacznych działań, zarówno wewnątrz rządu jak i w stosunku do Unii Europejskiej. I tu sam minister Siekierski, mimo że dziś rozmawia z ministrem rolnictwa Ukrainy, nie wystarczy. Tu musi być także premier Donald Tusk, minister ds. europejskich i minister finansów - powiedział poseł PSL.

W pewnym momencie prowadząca program Kamila Biedrzycka stwierdziła, że forma rolniczych protestów w wielu momentach jest nieakceptowalna i skandaliczna. 

Sawicki w pewnym momencie uświadomił prowadzącej program, że “nie ma racji rolników ukraińskich”.

Mamy do czynienia z agrokompleksami międzynarodowymi w Ukrainie, także z rosyjskim kapitałem i ciągle opowiadamy o jakichś ukraińskich rolnikach. Tam nie ma rolników, tam są wielkie agrokompleksy, których Europa i Stany Zjednoczone nie znają. To jest specyficzny rodzaj rolnictwa ukraińskiego po 1991 r. oligarchizacji tego państwa - zaznaczył.

 

Źródło: tvmn.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo