Będzie sensacyjny powrót do rządu Mateusza Morawieckiego? Była wicepremier ma zostać pełnomocnikiem. W ten sposób przypieczętuje sojusz
Polski rząd pod względem liczby stanowisk jest jednym z największych w historii. To nie przeszkadza premierowi Mateuszowi Morawieckiemu uzupełnić swój rząd o nową osobę. Szykuje się bowiem jeden z głośniejszych powrotów.
- Polski rząd Mateusza Morawieckiego już teraz należy do jednym z najbardziej obsadzonych ilościowo stanowisk w historii naszego kraju.
- Premier nie spoglądając się na liczbę stanowisk we własnym gabinecie, zamierza zatrudnić jeszcze jedną osobę.
- Według medialnych doniesień, szykuje się jeden z większych powrotów do polskiej władzy.
- Zobacz także: Kosiniak-Kamysz opowiedział się za Unia Europejską. Pozwolił sobie również na ostrą krytykę brukselskich elit. "UE idzie na manowce. wspierając ruchy antyunijne"
Według doniesień portalu "polityka.pl" do rządu Mateusza Morawieckiego ma niespodziewanie wrócić była wicepremier Jadwiga Emilewicz. W ten sposób miałaby przypieczętować sojusz z premierem.
W ciągu najbliższych dni Jadwiga Emilewicz wróci do rządu. To przypieczętowanie jej sojuszu z premierem Mateuszem Morawieckim - podaje portal "polityka.pl".
W publikacji poinformowano, że Jadwiga Emilewicz w ciągu najbliższych dniach ma zostać pełnomocniczką rządu ds. pomocy dla polskich firm za granicą. Jest to stanowisko niezwykle istotne, ponieważ w najbliższym czasie szczególna uwaga zostanie skierowana na tych przedsiębiorców, którzy będą realizowali kontrakty na odbudowę Ukrainy.
Informacja miała zostać potwierdzona przez dwa niezależne źródła w rządzie.
To ostateczny dowód na to, że Emilewicz gra w jednej drużynie z premierem i może liczyć na jego poparcie w wyborach do Sejmu - przekazał anonimowy informator.
Dodał również, że Jadwiga Emilewicz prawdopodobnie będzie startować z list Prawa i Sprawiedliwości z Poznania.
Kariera Jadwigi Emilewicz
Jadwiga Emilewicz w latach 2015-2018 była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju, a rok później została ministrem przedsiębiorczości i technologii. Następnie w latach 2019-2020 pełniła funkcję ministra rozwoju, w 2020 roku została wicepremierem. Swoją misję w rządzie zakończyła po pół roku, w październiku 2020 r.
Blisko współpracowała z Jarosławem Gowinem. W 2017 została wiceprezesem Porozumienia, w roku 2020 ogłosiła swoje odejście z partii, zostając bezpartyjną posłanką w klubie parlamentarnym PiS. Decyzję uzasadniła coraz częstszą różnicą zdań z politykami Porozumienia, w tym prezesem Jarosławem Gowinem.
Źródło: tysol.pl, polityka.pl