Wspieraj wolne media

Zamki w Polsce, przewodnik dla wszystkich miłośników polskiej historii

2
1
2
Okładka książki
Okładka książki / Fot. RM

Warunkiem rozwoju państwa jest narodowa samoświadomość obywateli. By fundamenty te samoświadomości tworzyć i umacniać należy poznawać historię swojego narodu. Doskonałą formą wzbudzania zainteresowania historią narodową jest bezpośredni kontakt z materialnym dziedzictwem naszego narodu i państwa.

Przejawami takiego materialnego dziedzictwa są zamki w naszym kraju będące świadkami wydarzeń z dziejów naszego narodu. Tego, gdzie znajdują się zamki w naszym kraju, możemy się dowiedzieć z wydanej przez wydawnictwo RM publikacji „Zamki w Polsce. Przewodnik turystyczny” autorstwa Macieja Węgrzyna.

W „Zamki w Polsce. Przewodnik turystyczny” czytelnicy znajdą: opisy prawie 200 zamków z całej Polski, współrzędne GPS do tych zabytków, 15 map z lokalizacją budowli i ponad 450 kolorowych zdjęć.

Każdy z rozdziałów przewodnika ukazuje zamki położone w jednym z województw (każdy podrozdział poświęcony jest jednej budowli, ostatni podrozdział poświęcony jest innym nie tak szczegółowo opisanym zamkom).

Opis każdego obiektu zawiera: historię obiektu, ciekawostki z nim związane, jego lokalizację wraz z informacjami o drogach dojazdowych, informacje o godzinach wstępu, zabytkach eksponowanych w salach wystawowych, imprezach masowych regularnie w obiekcie organizowanych, pobliskich obiektach zabytkowych.

 

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
1
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo