Wspieraj wolne media

Żabka testuje nową usługę. Wystarczy 15 groszy, aby kupić 0,5 litra wody

0
0
1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Albert Zawada

W niektórych Żabkach w Polsce będziemy mogli kupić pół litra wody za jedynie 15 groszy. Warunkiem jest przyniesienie swojej wielorazowej butelki.

Media podają, że niektóre sklepy sieci Żabka wprowadzają nową usługę, która w założeniu ma służyć ekologii. Chodzi o refillomaty, które umożliwiają konsumentom napełnianie wielorazowych butelek wodą.

Woda za 15 groszy 

Jak podaje serwis dlahandlu.pl, te oferują wodę w czterech wariantach: schłodzoną, niegazowaną, lekko gazowaną oraz gazowaną. Koszt dolania pół litra wody wynosi zaledwie 15 groszy. 

Aby skorzystać z usługi, klient musi przynieść swoją wielorazową butelkę, zakupić dolewkę wody przy kasie i napełnić butelkę przy specjalnym dyspenserze - podaje portal.

Czytaj także: Trela opowiadał o problemach mieszkaniowych. Nagle dostał zaskakujące pytanie. "Tak, mam trzy mieszkania"

Promowanie wielorazowych opakowań

Biuro prasowe Żabki zaznacza, że refillomaty to część strategii sieci, która ma na celu promowanie wykorzystywania wielorazowych opakowań. 

To krok w stronę zrównoważonego rozwoju, który nie tylko wspiera ekologię, ale także oferuje naszym klientom wygodną i tanią alternatywę dla wody butelkowanej - wyjaśnia biuro prasowe Żabka Polska.

Trzeba zaznaczyć, że woda dostępna w dystrybutorach nie jest płynem żadnej znanej marki, który możemy kupić w sklepie. To woda z sieci wodociągowej, przefiltrowana przez filtr węglowy, odpowiednio schłodzona lub nasycona dwutlenkiem węgla, aby była gazowana.

Źródło: dlahandlu.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo