Za co w pierwszej kolejności powinien zabrać się nowy rząd? Na którym miejscu znalazło się in vitro?
Zdaniem respondentów, priorytetem nowego rządu powinno być odblokowanie środków z Krajowego Planu Odbudowy. Na KPO wskazała blisko połowa badanych.
- United Surveys przeprowadził sondaż dla RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej”, w którym uczestnicy badania zostali zapytani, czym powinien zająć się w pierwszej kolejności nowy rząd.
- 48,4 proc. respondentów odpowiedziało, że najpilniejszą kwestią jest odblokowanie środków z Krajowego Planu Odbudowy.
- Na drugim miejscu znalazła się refundacja obszaru ochrony zdrowia - 41,3 proc. badanych.
- Zobacz także: Ambasador Niemiec w Polsce twierdzi, że “kwestia reparacji jest zamknięta”. Mularczyk: Stanowisko Polski w tej sprawie jest odmienne
United Surveys przeprowadził sondaż dla RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej”, w którym uczestnicy badania zostali zapytani, czym powinien zająć się w pierwszej kolejności nowy rząd. Mogli wskazać trzy kwestie.
48,4 proc. respondentów odpowiedziało, że najpilniejszą kwestią jest odblokowanie środków z Krajowego Planu Odbudowy. Na drugim miejscu znalazła się reformacja obszaru ochrony zdrowia - 41,3 proc. badanych.
Reforma wymiaru sprawiedliwości i wprowadzenie kwoty wolnej do 60 tys. zł
38,3 proc. uważa, że konieczna jest reforma wymiaru sprawiedliwości, czyli sądów i prokuratur. Respondenci za ważne uważają też wprowadzenie kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł, czyli jednego z “konkretów PO”.
Następnie są: kontynuacja wielkich projektów infrastrukturalnych, czyli CPK czy budowa elektrowni atomowych (24,3 proc), zmiany w mediach publicznych (23,8 proc.), uporządkowania podatków (20,8 proc.) i rozliczenie rządów PiS (20,4 proc).
Czytaj także: Zaskakujący majątek współprzewodniczącego Konfederacji. Sławomir Mentzen pokazał oświadczenie majątkowe
Co z in vitro?
Co ciekawe, jedynie 8, 7 proc. badanych uważa, że jednym z pilniejszych problemów jest zapewnienie państwowego dofinansowania do zabiegów in vitro.
Sondaż został przeprowadzony w dniach 24-26 listopada na próbie 1000 osób metodą łączoną CATI (wspomagana komputerowo ankieta telefoniczna) i CAWI (ankieta elektroniczna).
Źródło: rmf24.pl