Szczerba zadowolony z wyniku Koalicji Obywatelskiej. Co dalej z komisjami sejmowymi? "Komisja jest na etapie przygotowania wniosków końcowych"

0
0
1
Poseł KO Michał Szczerba
Poseł KO Michał Szczerba / Fot. PAP/Leszek Szymański

Obecny jeszcze poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba, który wszedł do Parlamentu Europejskiego startując w wyborach z piątego miejsca na warszawskiej liście KO nazwał swój wynik historycznym. Odniósł się również do prac komisji do spraw afery wizowej.

Obecny jeszcze poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba, który wszedł do Parlamentu Europejskiego startując w wyborach z piątego miejsca na warszawskiej liście KO nazwał swój wynik historycznym. Pokonał w tych wyborach między innymi byłą prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Ten wynik ponad 120 tys. zł, z piątej pozycji, to wynik historyczny. Nigdy nikt z reprezentacji w europarlamencie nie startował z tak niskiej pozycji - powiedział Michał Szczerba.

O pozycji europosłów z KO w nowym Parlamencie Europejskim Szczerba mówił, że polska reprezentacja w Europejskiej Partii Ludowej będzie drugą największą delegacją krajową.

Będziemy z PSL tworzyć razem 23-osobową delegację. Mam nadzieję, że będziemy odgrywać znaczącą rolę, będziemy mieć wpływ. Po to startowaliśmy w wyborach by być skuteczni, sprawczy, kształtować politykę - dodał świeżo upieczony europoseł.

Czytaj więcej: Rzeczpospolita ujawnia ile kosztują komisje śledcze. Ogromne pieniądze marnotrawione przez koalicję rządzącą. Ich praca nie zadowala polskich obywateli

Szczerba zwija cyrk? Komisja nie przesłucha Obajtka

Szczerba, który przewodniczył w Sejmie komisji do spraw afery wizowej mówił też, że mimo że komisji nie udało się przesłuchać Daniela Obajtka - wybranego do Parlamentu Europejskiego, który nie stawiał się na jej wezwania, etap prac związany z przesłuchaniami zakończył się.

W tej chwili komisja jest na etapie przygotowania wniosków końcowych - poinformował Michał Szczerba.

Dodał również, że będą zawiadomienia do prokuratury między innymi w sprawie programu Poland Business Harbour. 

Do zapowiedzi Szczerby odniósł się również sam Daniel Obajtek. Stwierdził wprost, że ta komisja była cyrkiem urządzonym na potrzeby propagandowe przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Panie Michale Szczerba, właśnie Pan przyznał, że robił Pan i cała KO cyrk z pieniędzy podatników, tylko i wyłącznie na potrzeby polityczne i prowadzonej przez siebie kampanii, bo nic innego nie miał Pan do zaoferowania wyborcom. Wstyd - podkreślił nowy europoseł Prawa i Sprawiedliwości Daniel Obajtek.

Źródło: rp.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo