Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Spory w Nowej Lewicy? Senator Kopiec uderza w europosła Biedronia

0
0
1
Europoseł Robert Biedroń
Europoseł Robert Biedroń / Fot. PAP/Kalbar

Senator Maciej Kopiec z Nowej Lewicy zaatakował niedawno jednego z liderów lewicy europosła Roberta Biedronia. Jego zdaniem, próbuje on zarządzać listami do Parlamentu Europejskiego. Jak się okazuje, Kopiec stracił jedynkę na Śląsku na rzecz Łukasza Kohuta.

Senator Maciej Kopiec z Nowej Lewicy zaatakował niedawno jednego z liderów lewicy europosła Roberta Biedronia. Jego zdaniem, próbuje on zarządzać listami do Parlamentu Europejskiego w ten sposób, aby przeforsować swoich ludzi. 

Od 5 lat Robert Biedroń nie odbył ani jednego spotkania z Nową Lewicą w śląskim, skąd Wiosna ma polityków/czki w Sejmie, Senacie i PE. Próbuje autorytarnie zarządzać listą teraz, gdy chodzi o PE. Cel? Sprowadzenie Lewicy w PE do trio: Biedroń, Śmiszek, Scheuring-Wielgus - napisał senator Maciej Kopiec.

Jak się okazuje, Kopiec stracił jedynkę na Śląsku na rzecz kontrowersyjnego europosła Łukasza Kohuta. 

Na lewicy zaczęli się już ostro naparzać. Robi to Kopiec, który stracił jedynkę na Śląsku na rzecz Kohuta do PE. Nawala jednak w jego mocodawcę, Biedronia - zauważył pewien użytkownik.

Robert Biedroń potwierdził również, że jego partner Krzysztof Śmiszek będzie kandydował do Parlamentu Europejskiego.

Jest świetnym politykiem i marzę o tym, żeby także na szczeblu europejskim robił dobrą politykę - stwierdził Robert Biedroń.

Senator Kopiec ponownie uderzył tutaj w Biedronia. 

Rodzina na swoim, ewentualnie Kevin (nie sam) w Brukseli - skomentował Kopiec.

Czytaj więcej: Lista hańby. Zobacz, którzy europosłowie zagłosowali za dyrektywą budynkową. Były komunista wyłamał się ze wstydliwego grona

Wybory do Parlamentu Europejskiego 

Prezydent Andrzej Duda na początku marca podpisał rozporządzenie w kwestii wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zgodnie z postanowieniem polskiego przywódcy odbędą się one 9 czerwca bieżącego roku.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 9 czerwca 2024 roku. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w dniu 11 marca 2024 roku podpisał postanowienie w sprawie zarządzenia wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego - czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo