Wspólna unijna armia? Bąkiewicz: "To fundamentalne zagrożenie i naszej suwerenności i naszego bezpieczeństwa"

23
1
0
Robert Bąkiewicz
Robert Bąkiewicz / Fot. Youtube

W Europie rozpoczęła się dyskusja na temat obronności po zdecydowanej wypowiedzi byłego Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Co pewien czas powraca temat utworzenia wspólnej unijnej armii. Robert Bąkiewicz skrytykował powstanie takiej formacji.

W Europie rozpoczęła się dyskusja na temat obronności po zdecydowanej wypowiedzi byłego Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. W związku tym rozpoczęła się zapoczątkowana przez Prezydenta Francji Emmanuela Macrona debata, czy Europa nie powinna zainwestować we własne możliwości odstraszania nuklearnego. 

Tekst na ten temat opublikowano w niemieckim dzienniku "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Ostatnie wypowiedzi Donalda Trumpa powinniśmy uznać za wyzwanie, by ponownie rozważyć ten element europejskiego bezpieczeństwa pod parasolem NATO - podkreślił Prezydent Francji Emmanuel Macron.

Szef niemieckiego Ministerstwa Obrony Narodowej Boris Pistorius stanowczo uciął dyskusję, jakoby Europa powinna zaopatrzyć się we własne zasoby broni jądrowej wobec rosnącego zagrożenia ze strony Rosji.

Nie wierzę w gorące debaty toczone w niewłaściwym czasie. Rozważania o broni nuklearnej to eskalacja dyskusji, której nie potrzebujemy - ocenił Boris Pistorius.

Czytaj więcej: Szokujące odkrycie we Francji. Były znany dziennikarz był wieloletnim szpiegiem Kremla. Przyjaźnił się nawet z francuskimi prezydentami

Bąkiewicz skrytykował propozycje wspólnej unijnej armii

Prezes Rot Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz na portalu X jasno skrytykował plany ewentualnego utworzenia wspólnych sił zbrojnych w ramach Unii Europejskiej. Jego zdaniem uderzyłoby to w polską suwerenność oraz zagrażałoby to bezpieczeństwu polskiego państwa.

Propozycje powołania wspólnej unijnej armii, to próba ubezwłasnowolnienia naszego państwa w obliczu rosyjskiego zagrożenia. W tej propozycji chodzi o to, aby Polska nie decydowała o swoim bezpieczeństwie i tę decyzję scedowała na Niemcy, które jak wiadomo, mają długą historię porozumień z Rosją kosztem Polski. To fundamentalne zagrożenie i naszej suwerenności i naszego bezpieczeństwa - napisał prezes Rot Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
23
1
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo