Wraca projekt 5 przeciwko rolnikom? Prezes PZHiBMP uspokaja: "Nie siać paniki i dezinformacji"

4
1
1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Jeden z użytkowników Twittera zauważył, że do sejmu wraca pod inną postacią projekt tzw. Piątka dla zwierząt. Zwrócił on uwagę na kilka zapisów. Z kolei wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski i prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego Jacek Zarzecki uspokajali internautów.

  • Jeden z użytkowników Twittera zauważył, że do sejmu wraca pod inną postacią projekt tzw. Piątka dla zwierząt.
  • Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach mających na celu poprawę nadzoru nad zdrowiem i ochroną zwierząt umożliwia interwencję polskich służb.
  • Wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski i prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego Jacek Zarzecki uspokajali internautów.

Jeden z użytkowników Twittera zauważył, że do sejmu wraca pod inną postacią projekt tzw. Piątka dla zwierząt. Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach mających na celu poprawę nadzoru nad zdrowiem i ochroną zwierząt umożliwia m.in. policji i innym służbom na odebranie zwierząt danego właściciela, gdy zachodzi poważna obawa o życie i zdrowie.

Na te informacje zareagował wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski, który zaprzeczył, podkreślając, że proponowane przepisy są uzgodnione z rolnikami. 

Opamiętania!!!Ani bocznymi,ani tylnymi drzwiami nic nie wraca!!! Tym bardziej żadna 5 dla zwierząt!!! Jest to realizacja zobowiązań z Przysuchy chroniących właśnie rolników! Nie wiesz, zapytaj - odpowiedział wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski.

Czytaj więcej: Import zboża z Ukrainy. Wojciechowski zapowiada pakiet pomocowy dla rolników

Ponadto głos zabrał również prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego Jacek Zarzecki, który również prosił o zachowanie spokoju oraz o niesianie dezinformacji w przestrzenii publicznej. Podkreślił on jednak, że ustawa potrzebuje dalszych poprawek i rozmów.

Porównaj go z zapisem obowiązującym teraz i znajdź różnicę…Doprecyzowuje to o czym mówimy od czasu 5tki. „Niezwłocznie” może oznaczać dzień, miesiąc, rok. Po zmianie będzie oznaczało JEDEN DZIEŃ i będą musieli wskazać miejsce przebywania zwierzęcia bo mandat. To nasz postulat - podkreślił Jacek Zarzecki.

Jarek na litość boską przeczytaj co napisałem, "trzeba projekt poprawić” Ale pisanie powrocie 5tki dla zwierząt to pieprzenie i dezinformacja nikomu niepotrzebna - dodał prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.

Za monitoringiem w ubojniach chodziliśmy 4 lata. Legislator musi mieć świadomość, że jak powiedział „a” to musi powiedzieć „b”!albo mieć logiczną odpowiedź dlaczego nie chce tych rozwiązań. Wiele rzeczy udało nam się wspólnie zmienić więc i tu optymizm - wyjaśnił.

Źródło: tvmn.pl, twitter.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
4
1
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo