Zielony Ład niszczy Unię Europejską. Woś: "Zbawiając świat wykończymy własną gospodarkę"
Poseł Suwerennej Polski Michał Woś w komentarzu dla TV Media Narodowe przyznał, że zielona rewolucja prowadzona przez Unię Europejską doprowadzi ją w przyszłości do upadku.
- Unia Europejska od wielu lat konsekwentnie wprowadza program Zielony Ład w życie.
- Poseł Suwerennej Polski Michał Woś przyznał, że to ogromne zagrożenie.
- Zaznaczył, że doprowadzi to do upadku gospodarczego Unii Europejskiej.
- Zobacz także: Film "Putin" Patryka Vegi. "To pełnokrwista, bezkompromisowa biografia"
Poseł Suwerennej Polski Michał Woś w komentarzu dla TV Media Narodowe przyznał, że zielona rewolucja prowadzona przez Unię Europejską doprowadzi ją w przyszłości do upadku. Zaznaczył, że Europa nie nadąży z rozwojem za resztą świata.
Wielki projekt którym my jako Europa zbawimy świat, a zbawiając świat wykończymy własną gospodarkę - powiedział poseł Suwerennej Polski Michał Woś.
🗨️ @MWosPL w #DzieńNaŻywo o Zielonym Ładzie: wielki projekt którym my jako Europa zbawimy świat, a zbawiając świat wykończymy własną gospodarkę. pic.twitter.com/3yCLVfnos7 — TVMN (@TVMediaNarodowe) February 6, 2024
Czytaj więcej: Gigantyczna ferma owadów w Polsce niemal ukończona. Pierwsza taka inwestycja w Europie
Zielony ład i unijna rewolucja energetyczna
W zeszłym roku Parlament Europejski zatwierdził plan redukcji emisji gazów cieplarnianych co 55 proc. do roku 2030 porównaniu z poziomem w 1990 roku, podał europarlament. Przyjął reformę systemu handlu emisjami stosunkiem głosów 413 do 167, natomiast 57 posłów wstrzymało się od głosu.
Reforma ta przewiduje wyższy poziom ambicji w systemie ETS. Sektory już objęte systemem mają do 2030 roku obniżyć poziom emisji gazów cieplarnianych o 62 proc. w porównaniu z poziomem w roku 2005 - czytamy w komunikacie Parlamentu Europejskiego.
Przypomnijmy, że kwestia ETS od dawna budzi duże kontrowersje. Reforma zakłada też stopniowe wycofywanie bezpłatnych uprawnień do emisji w latach 2026–2034, podano także.
Ponadto ma powstać odrębny system ETS II dla paliw, które wykorzystuje się w transporcie drogowym i do ogrzewania budynków. W ramach systemu Unia planuje wprowadzić opłaty od emisji gazów cieplarnianych z tych sektorów w 2027 roku. Przepisy te są zgodne z unijnym prawem o klimacie, zastrzegł PE.
Źródło: tvmn.pl, x.com