Wojna domowa w Sudanie. Armia wystrzeliła pociski, które trafiły w cywilów. Niestety są ofiary śmiertelne i wiele osób rannych

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube

W środę z dzielnicy al-Szajara w Sudanie odpalone zostały pociski, które trafiły w ubogą część miasta. Niestety trafiły one w cywilów, zabijając wielu z nich oraz raniąc ponad setkę osób.

W środę z dzielnicy kontrolowanej przez armię w mieście al-Szajara w Sudanie zostały wystrzelone pociski. Niestety zamiast we wroga trafiły one w cywilów zamieszkujących biedniejszą część miasta. Sudańscy lekarze alarmują o wielu ofiarach śmiertelnych oraz rannych. W wyniku ostrzału zginęło nawet 19 osób, a 106 zostało rannych.

19 osób zginęło, a 106 zostało rannych w środę od ostrzału artyleryjskiego na targu w Chartumie - podaje Sudański Związek Lekarzy.

Zdaniem tej organizacji, na ubogą część miasta miało spaść łącznie sześć pocisków wystrzelonych przez regularną armię saudyjską. Ponadto w tej dzielnicy Mojo nie ma być żadnych instalacji wojskowych, które mogły być kontrolowane przez przeciwników.

Mamy coraz więcej przypadków rannych, nieliczny personel z ogromnym trudem radzi sobie z obciążeniem, wzywamy do pomocy wszystkich lekarzy i pielęgniarzy, jacy mieszkają w pobliżu - oświadczyli lekarze.

Po ostrzale 36 rannych miało wymagać operacji chirurgicznych.

Czytaj więcej: Konflikt domowy w Sudanie generuje falę uchodźców. Imigranci "zalewają" sąsiadujące państwa. Najbardziej poszkodowanym państwem jest Czad

Wojna domowa w Sudanie

Portal arabskiej telewizji Al Mayadeen zauważył, że do ostrzału targu doszło dzień po tym, jak szef regularnej sudańskiej armii walczącej z rywalizującymi z nią Siłami Szybkiego Reagowania zapowiedział wycofanie się z rokowań pokojowych organizowanych przez USA i Arabię Saudyjską.

Z jego szacunków wynika, że w trwających od połowy kwietnia starciach rywalizujących sudańskich frakcji zginęły dotąd blisko 2 tys. ludzi.

Źródło: radiomaryja.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo