Włochy wprowadzą zakaz żywności syntetycznej. Co zrobi Unia Europejska? Komisarz Wojciechowski: "Jestem zwolennikiem rolnictwa tradycyjnego"

1
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

Włoski Minister Rolnictwa Francesco Lollobrigida podczas spotkania Europejskich Konserwatystów i Reformatorów poinformował, że jego kraj będzie stał na straży bezpieczeństwa żywnościowego i jego jakości.

Włoski Minister Rolnictwa Francesco Lollobrigida podczas spotkania Europejskich Konserwatystów i Reformatorów poinformował, że jego kraj będzie stał na straży bezpieczeństwa żywnościowego i jego jakości. Między innymi dlatego, Włochy wprowadzą zakaz dla żywności syntetycznej.

Włochy będą pierwszym krajem wolnym od żywności syntetycznej i chcą dać przykład, jak można ją regulować. Jakość żywności jest sprawą zasadniczą i nie możemy zgodzić się na społeczeństwo podzielone na dwie części, w którym wysokiej jakości żywność jest produkowana tylko dla bogatej elity. Jesteśmy przekonani, że każdy powinien móc dobrze się odżywiać – podkreślił Lollobrigida, którego cytuje portal euroactiv.com.

Czytaj więcej: Wybory prezydenckie w Rosji. Władimir Putin przygotowuje plan. Cesarz i "zbawiciel" narodu rosyjskiego nie zamierza ustępować

Wojciechowski podzielił zdanie włoskiego ministra

W spotkaniu uczestniczył także komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski, który przekazął, że jest zwolennikiem rolnictwa tradycyjnego i bardzo mocno chroni produkty naturalne.

Syntetyczne mięso to nie mięso, syntetyczne mleko to nie mleko. Bronię produktu naturalnego i używanie nazwy produktu naturalnego w odniesieniu do produktu syntetycznego nie jest moim zdaniem krokiem w dobrym kierunku - podkreślił komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

W poniedziałek izba niższa włoskiego parlamentu debatuje nad projektem ustawy zakazującej produkcji, importu, a także wprowadzania do obrotu żywności, która jest wyprodukowana w laboratoriach.

Źródło: tysol.pl, euractiv.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo