Wipler na cenzurowanym za proaborcyjne wypowiedzi? Szef Młodzieży Wszechpolskiej domaga się reakcji liderów Konfederacji. Kowalski: "Konfederacja powinna wyciągnąć konsekwencje"

0
0
0
Poseł Konfederacji Przemysław Wipler
Poseł Konfederacji Przemysław Wipler / Fot. Radio Zet (screen)

Poseł Przemysław Wipler z Konfederacji i współprzewodniczący Krzysztof Bosak przedstawili dwa odmienne podejścia do aborcji. Szef Młodzieży Wszechpolskiej Marcin Kowalski zauważył, że liderzy Konfederacji mają jednolite stanowisko w tej sprawie. Domaga się on odpowiednich konsekwencji dla Wiplera za wyłamanie się z tej jedności ideologicznej.

Poseł Przemysław Wipler z Konfederacji w Radiu Zet bardzo ostrożnie podszedł do tematu aborcji. Wyjawił, że popierał wcześniejszy kompromis aborcyjny, a także zauważył, że obecnie temat ten przykrywa jego zdaniem ważniejsze sprawy do zrealizowania.

Bardzo ceniłem sobie kompromis i jest wiele sił, którym się ono nie podoba. Jest za późno, mamy bardzo duże emocje polityczne. Dzielimy się na scenie politycznej nie według tego jakie mamy pomysły na państwo, podatki, na służbę zdrowia. Tylko zostały wywołane bardzo silne emocje - powiedział poseł Przemysław Wipler z Konfederacji.

Inne zdanie na ten temat ma z kolei poseł Krzysztof Bosak. Współprzewodniczący Konfederacji wyraźnie podkreślił w rozmowie w Polsacie News, że życie ludzkie należy chronić.

Nie mamy prawa decydować, czy istota ludzka ma prawo żyć, czy ma prawo być zutylizowana jakimiś pseudomedycznymi procedurami. To nie jest kwestia jakiegoś kompromisu. Powinniśmy chronić każde życie ludzkie - powiedział z kolei w Polsacie News współprzewodniczący Konfederacji Krzysztof Bosak.

Czytaj więcej: W tym tygodniu do francuskiej Rady Stanu trafi projekt ustawy aborcyjnej. Popiera ją lewica i prezydent Emmanuel Macron. Francuskie społeczeństwo jest proaborcyjne

Szef Młodzieży Wszechpolskiej chce rozliczenia Wiplera ze słów o aborcji

Kacper Kociszewski ze stowarzyszenia Marsz Zwycięstwa zauważył powyższe dwie odmienne opinie polityków Konfederacji. 

Wczoraj, niemal w tym samym czasie w Polsacie News Krzysztof Bosak w pełni krytykuje kompromis aborcyjny, merytorycznie i spokojnie "wyjaśniając" posłankę Lewicy, a Przemysław Wipler w Radiu Zet z tęsknotą wspomina czasy kompromisu aborcyjnego. Dokąd zmierza Konfederacja? - zauważył Kacper Kociszewski ze stowarzyszenia Marsz Zwycięstwa.

W tej sprawie wypowiedział się prezes Młodzieży Wszechpolskiej Marcin Kowalski. Jego zdaniem poseł Wipler powinien zostać podciągnięty do odpowiedzialności za wypowiedź niezgodną z linią ugrupowania.

Myślę, że Konfederacja powinna wyciągnąć konsekwencje wobec Przemysława Wiplera, w związku z wypowiedziami niezgodnymi z linią partii - podkreślił Marcin Kowalski.

Zaznaczył on również, że liderzy Konfederacji jak Grzegorz Braun, Sławomir Mentzen i Krzysztof Bosak wypowiadają się w sprawie aborcji w bardzo podobny sposób.

Źródło: tvmn.pl, twitter.com/x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo