Wspieraj wolne media

Węgierski zawodnik stracił przytomność podczas meczu. "Najprawdopodobniej przejdzie operację"

2
0
2
Dramatyczne sceny podczas meczu
Dramatyczne sceny podczas meczu / Fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK

Podczas meczu Szkocji z Węgrami w niemieckim Stuttgarcie doszło do mrożącego krew w żyłach zdarzenia. Barnabas Varga został zniesiony na noszach z boiska i trafił do szpitala.

Mecz Szkocja-Węgry był pełen emocji i rozstrzygnął się dopiero w doliczonym czasie gry (1:0 dla Węgrów). O rywalizacji piłkarskiej głośno jest jednak z powodu dramatycznych scen, które rozegrały się w polu karnym Szkotów. 

W 68. minucie doszło tam do zderzenia między Angusem Gunnem a Barnabasem Vargą. Węgierski napastnik dostał łokciem od bramkarza, padł na murawę i stracił przytomność. Całe zdarzenie wyglądało poważnie, a na trybunach stadionu w Stuttgarcie nastała cisza.

Węgierski zawodnik wyniesiony na noszach

Na boisku szybko pojawili się stewardzi, którzy zakryli miejsce zdarzenia, by realizator tego nie pokazywał. Media piszą o skandalicznym zachowaniu noszowych, którzy tak wolno szli, że nosze przejęli od nich węgierscy piłkarze i sami zanieśli je w stronę kontuzjowanego kolegi. Varga następnie został przetransportowany karetką do szpitala.

Gra została przerwana na cztery minuty, a przy tej sytuacji VAR sprawdzał potencjalny rzut karny dla Węgrów. 

Czytaj także: Atak z tasakiem na wolontariusza Fundacji Pro-Prawo do Życia

Stan zdrowia Vargi

Węgierska federacja potwierdziła, że zawodnik odzyskał przytomność. Po północy wydano komunikat ws. stanu zdrowia Vargi - okazuje się, że prawdopodobnie przejdzie on operację.

Podczas zdarzenia w trakcie meczu u Barnabasa Vargi doszło do złamania kilku kości twarzy, a do tego doznał on wstrząśnienia mózgu. Najprawdopodobniej przejdzie operację. Noc spędzi w szpitalu w Stuttgarcie. Wspiera go cały zespół - czytamy w komunikacie.

 Najważniejsze, że z Barnim wszystko w porządku. Doznał złamań twarzy, ale nie jest narażony na żadne ryzyko. Jeśli przejdziemy do następnej rundy, nie będzie mógł zagrać - przekazał włoski trener.

Źródło: sport.pl, x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
2
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo