Ułaskawieni politycy pojawią się w Sejmie? Wąsik wyjaśnił swoją sytuację. "Hołownia wysłał mi środki na utrzymanie biura poselskiego"
Na antenie Telewizji Republika Maciej Wąsik poinformował, że ma zamiar pojawić się w na nadchodzącym posiedzeniu. Jego zdaniem Marszałek Sejmu Szymon Hołownia, bezprawnie dezaktywował jego kartę poselską.
- Polityk Prawa i Sprawiedliwości Maciej Wąsik zapowiedział swoją wizytę w Sejmie.
- Podkreślił, że Marszałek Sejmu Szymon Hołownia podjął bezprawne wobec niego kroki.
- Kwestię udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego pozostawił kierownictwu PiS.
- Zobacz także: Sąd Najwyższy USA zezwolił Straży Granicznej usunąć ogrodzenie z drutu kolczastego w Teksasie
Na antenie Telewizji Republika Maciej Wąsik poinformował, że ma zamiar pojawić się w na nadchodzącym posiedzeniu. Jego zdaniem Marszałek Sejmu Szymon Hołownia, bezprawnie dezaktywował jego kartę poselską. Jednakże zauważył, że nadal otrzymuje środki na utrzymanie biura poselskiego.
Muszę to sprawdzić. Nie do końca wierzę wszystkiemu, co mówi marszałek Hołownia, bo kilkukrotnie minął się z prawdą. Zresztą, sami dziennikarze tak zwanego mainstreamu zarzucali mu niekonsekwencję. Marszałek Hołownia twierdzi, że nie jestem posłem od 20 grudnia, a sam wysłał mi środki na utrzymanie biura poselskiego na styczeń - powiedział Maciej Wąsik.
Zapytano go również czy będzie kandydować do Parlamentu Europejskiego.
To będzie decyzja Prawa i Sprawiedliwości, mojego ugrupowania. Jestem politykiem, polityk jest przeznaczony do tego, aby kandydować. Zobaczymy, co będzie, nie chciałbym nic rozstrzygać - wyjaśnił polityk Prawa i Sprawiedliwości.
Wybory samorządowe w Polsce. Zobacz kiedy się odbędą
Wybory samorządowe zaplanowano na niedzielę 7 kwietnia 2024 r. Dni, w których upływają terminy wykonania czynności wyborczych, określa kalendarz wyborczy, który stanowi załącznik do rozporządzenia.
12 lutego upłynie termin na zawiadomienie odpowiednio Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego.
Do 4 marca będzie można zgłaszać terytorialnym komisjom wyborczym listy kandydatów na radnych, a do 14 marca - kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
Do 8 marca będzie można zgłaszać komisarzom wyborczym kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.
W dniach 23 marca-5 kwietnia do godziny 24 rozpowszechniane będą w programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych nieodpłatne audycje wyborcze przygotowane przez komitety wyborcze.
Cisza wyborcza rozpocznie się o północy z 5 na 6 kwietnia i potrwa do zakończenia głosowania.
W dniu wyborów, 7 kwietnia, lokale wyborcze będą czynne od godziny 7 do 21. Druga tura odbędzie się dwa tygodnie później, 21 kwietnia.
Źródło: tysol.pl, tvrepublika.pl