W polskim szpitalu w 2022 r. padł nie tylko rekord liczby aborcji, ale też rekord aborcji dzieci z podejrzeniem zespołu Downa

2
0
2
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

W szpitalu w Oleśnicy w 2022 roku dokonano 19 aborcji na dzieciach, u których podejrzewano zespół Downa. To rekord liczby zabitych dzieci z trisomią, od kiedy w 2016 roku w szpitalu w Oleśnicy zaczęto wykonywać takie "zabiegi".

  • Na początku marca Fundacja Pro-Prawo do Życia otrzymała pismo ze szpitala w Oleśnicy, w którym potwierdzono wykonanie w 2022 roku 75 aborcji na dzieciach.
  • Wszystkie aborcje dokonano z formalnej przesłanki "zagrożenia zdrowia psychicznego" matek.
  • W 2021 r. ten sam szpital dokonał 11 aborcji.

Placówka pomimo orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 2021 roku nadal przeprowadza aborcje w oparciu o inną przesłankę prawną. Szczegółowe informacje na ten temat uzyskała Fundacja Pro-Prawo do Życia.

Na początku marca Fundacja otrzymała pismo ze szpitala w Oleśnicy, w którym potwierdzono wykonanie w 2022 roku 75 aborcji na dzieciach. Wszystkie aborcje dokonano z formalnej przesłanki “zagrożenia zdrowia psychicznego” matek. Wedle danych udostępnionych przez szpital, był to rekord liczby aborcji w tej placówce, od kiedy w 2016 roku dokonuje się tam aborcji. 

Teraz Fundacja wysłała do szpitala zapytanie w trybie dostępu do informacji publicznej o szczegóły tych aborcji. Z otrzymanych danych wynika, że pomimo tego, iż wszystkie aborcje w 2022 r. dokonane były z przesłanki “zagrożenia zdrowia psychicznego matek”, szpital prowadzi również dokumentację medyczną dotyczącą zdrowia dzieci, na których dokonywane są takie aborcje. 

Rekord aborcji dzieci z zespołem Downa

U 71 z 75 dzieci abortowanych z przesłanki “zagrożenia zdrowia psychicznego matki” stwierdzono podejrzenie chorób lub wad rozwojowych. 19 zabójstw dotyczyło dzieci podejrzanych o zespół Downa. To najwięcej od momentu, gdy w Oleśnicy dokonuje się prenatalnych zabójstw w majestacie prawa.

Wedle danych udostępnionych Fundacji przez szpital, aborcji dokonanych na dzieciach z podejrzeniem zespołu Downa było od 2016 roku w Oleśnicy:

2016 rok: 2 aborcje na dzieciach z zespołem Downa, 19 aborcji ogółem,
2017 rok: 9 aborcji na dzieciach z zespołem Downa, 28 aborcji ogółem,
2018 rok: 5 aborcji na dzieciach z zespołem Downa, 19 aborcji ogółem,
2019 rok: 13 aborcji na dzieciach z zespołem Downa, 30 aborcji ogółem,
2020 rok: 1 aborcja na dziecku z zespołem Downa, 28 aborcji ogółem,
2021 rok: 0 aborcji na dzieciach z zespołem Downa, 11 aborcji ogółem,
2022 rok: 19 aborcji na dzieciach z zespołem Downa, 75 aborcji ogółem.

Fundacja zwraca uwagę na to, że niemal dokładnie w tym samym czasie, gdy otrzymała powyższe informacje ze szpitala w Oleśnicy, obchodzony był 21 marca Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Czytaj także: Niemcy cierpią z powodu aborcji. Oficjalne statystyki pokazują tragiczny obraz zachodniego sąsiada

Hipokryzja wicedyrektor szpitala w Oleśnicy

Publicznie świętuje go m.in. wicedyrektor szpitala w Oleśnicy Gizela Jagielska. Na prowadzonym przez siebie profilu w mediach społecznościowych Jagielska umieściła zdjęcie uśmiechniętego dziecka z zespołem Downa. Zaapelowała też o pokazywanie wsparcia dla takich osób. 

Co dalej jeśli badania wykazały, że Twoje dziecko obarczone jest trisomią 21 [zespół Downa]? Przede wszystkim skontaktuj się z genetykiem, który szczegółowo opowie Ci z czym wiąże się to zaburzenie. Obecnie w Polsce nie możesz poprosić o zakończenie takiej ciąży, gdyż prawodawstwo polskie nie przewiduje możliwości aborcji z powodu wad u płodu. Czy masz jakieś inne możliwości? Skontaktuj się z organizacjami zajmującymi się pomocą kobietą w trudnej sytuacji np. z Federą - napisała we wpisie Jagielska.

Jak ocenia Fundacja, te “inne możliwości” to m.in. wykonanie na dziecku podejrzanym o chorobę aborcji. Odbywa się to na podstawie wciąż dopuszczanej przez polskie prawo przesłanki “zagrożenia zdrowia psychicznego” matki.

Źródło: stronazycia.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo