W piątek ogólnopolski protest rolników. Zobacz mapę utrudnień dla kierowców

11
0
4
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Przemysław Piątkowski

Rolnicy już w piątek 9 lutego rozpoczną trzydziestodniowy protest, aby dać upust swojemu niezadowoleniu. Będą blokować przejścia graniczne z Ukrainą oraz drogi i autostrady w całej Polsce.

Rolnicy nie zgadzają się na niekontrolowany napływ produktów rolnych z Ukrainy, zwracają też uwagę na pogarszającą się sytuację rolnictwa w Unii Europejskiej.

Blokada dróg 

Strajk rozpocznie się o godz. 10.00 w piątek, ale kierowców w wielu lokalizacjach czekają utrudnienia już od godziny 8:00 czy 9:00. Blokowane będą drogi i autostrady we wszystkich województwach. 

Tylko na Dolnym Śląsku można spodziewać się utrudnień w przynajmniej 20 lokalizacjach. Rolnicy zablokują m.in. autostradę A4, wjazd na Autostradową Obwodnicę Wrocławia, kluczowe skrzyżowania Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Akcje protestacyjne przewidziano także na trasie S5 z Poznania do Wrocławia. Traktory zablokują drogę krajową nr 94 od strony Środy Śląskiej i od strony Oławy, drogę DK 8 Kłodzko-Wrocław w kilku miejscach. 

Droga E67 między Białymstokiem a Augustowem to przynajmniej trzy blokady. Protestujący rolnicy pojawią się z ciągnikami w Suchowoli, Sztabinie i pod samym Augustowem. Ucieczka w Korycinie na drogę 671 na niewiele się zda - blokady trasy zaplanowano w Knyszynie i na węźle S8 w miejscowości Jeżewo Stare.

Na trasie z Gdańska do Warszawy (E77; krajowa “siódemka”) także przewidziano kilka miejsc prowadzenia akcji protestacyjnej. Blokad należy spodziewać się m.in. na węźle łączącym drogę E77 z drogą nr 60 (okolice Glinojecka). 

Okolice Torunia to blokady na DK 80, DK 91, DK 15 i węzeł Lubicz (autostrada A1).

Mapa protestów

Protesty w niektórych miejscach mają potrwać do 10 marca. Zgłoszony został już też marsz na Warszawę 20 lutego.

Tutaj można sprawdzić mapę protestów.

Mówimy jednym głosem. Powstaje solidarność rolników europejskich, która mówi w zasadzie o tym samym – Zielony Ład, Ukraina, ekoschematy, wszystko co dzisiaj boli rolnika - powiedział przewodniczący rolniczej “Solidarności” Tomasz Obszański, cytowany przez portal Radia Maryja.

Czytaj także: Biskup Porto wsparł protestujących rolników. "Kiedyś praca na roli niosła radość"

UE wystraszyła się rolników 

We wtorek media obiegła informacja, że UE ugina się pod protestami rolników. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oświadczyła, że ​​wycofa projekt zakładający ograniczenie stosowania pestycydów w rolnictwie.

Źródło: radiomaryja.pl, auto.dziennik.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
11
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo