W Prawie i Sprawiedliwości krąży tajemnicza lista nazwisk. Kaczyński inwigilował własnych działaczy? Chodzi o szpiegowanie za pomocą Pegasusa
Portal "gazeta.pl" poinformowała, że władze Prawa i Sprawiedliwości na czele z Jarosławem Kaczyńskim mogły wydać polecenie szpiegowania za pomocą Pegasusa swoich własnych członków.
- W zeszłym roku Sejm powołał do życia komisję śledczą w sprawie szpiegowania za pomocą Pegasusa.
- Jakiś czas temu portal "gazeta.pl" ujawniła zaskakujące informacje o zarządzie Prawa i Sprawiedliwości.
- Zdaniem serwisu informacyjnego, Jarosław Kaczyński miał szpiegować własnych członków partii.
- Zobacz także: Odprawy dla górników. Rafalska: "Środki mają zagwarantować roczne odprawy"
Portal "gazeta.pl" poinformowała, że władze Prawa i Sprawiedliwości na czele z Jarosławem Kaczyńskim mogły wydać polecenie szpiegowania za pomocą Pegasusa swoich własnych członków. Program miał zostać użyty wobec m.in. posła Marka Suskiego, ówczesnego sekretarza generalnego Krzysztofa Sobolewskiego, ówczesnego szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego, byłego szefa nieistniejącej już Partii Republikańskiej Adama Bielana, byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego czy europosła Ryszarda Czarneckiego.
Jak to wybuchnie, to może zacząć rozsadzać PiS od środka - stwierdził anonimowy rozmówca "gazety.pl".
Według informacji dziennikarzy, nie wszyscy w partii mają przyjmować te doniesienia za prawdziwe. Część uważa, że to klasyczna polityczna "wrzutka" ze strony obozu rządzącego, mająca na celu wprowadzenie chaosu i złej atmosfery w PiS. Inni uważają, że lista mogła zostać przekazana przez funkcjonariusza jednej ze służb.
Sejm powołał do życia komisję do spraw Pegasusa
W głosowaniu za powołaniem komisji śledczej do spraw Pegasusa było 432 posłów, nikt nie był przeciw i nie wstrzymał się od głosu. Przypomnijmy, że wcześniej zostały powołane dwie komisje śledcze: w sprawie wyborów kopertowych oraz w sprawie afery wizowej.
W skład komisji ma wejść 11 parlamentarzystów. “Dziennik Gazetę Prawną” podał, że KO zgłosi Joannę Kluzik-Rostkowską, Witolda Zembaczyńskiego oraz Marcina Bosackiego, który ma być przewodniczącym składu.
Lewica ma zgłosić Tomasza Trelę, Polska 2050 Pawła Ślirza, a PSL Magdalenę Srokę. Konfederacja wystawi do komisji Przemysława Wiplera - poseł poinformował o tym w grudniu. Nie wiadomo natomiast, kogo wybierze Prawo i Sprawiedliwość, politycy tej partii odpierają zarzuty w sprawie Pegasusa.
Źródło: dorzeczy.pl, gazeta.pl