Niemcy chcą uhonorować trans-kobiety i lesbijski. W Berlinie powstaje specjalny projekt mieszkaniowy. Nie chodzi jednak o osoby bezdomne
Berlińskie władze wolą zajmować się udogodnieniami dla osób LGBT niż pomóc osobom bezdomnym, czy też ubogim. Tak wynika jasno z najnowszych planów tamtejszego ratusza, który pracuje nad programem mieszkaniowym.
- Zachodnie państwa są przeświadczone o wyższości mniejszości homoseksualnych nad resztą społeczeństwa.
- Dochodzi do patologicznych sytuacji, że zamiast zajmować się ubogimi i bezdomnymi władze wolą umilać czas środowiskom LGBT.
- Nie inaczej dzieje się w Berlinie, gdzie przedstawiono kontrowersyjny program mieszkaniowy.
- Zobacz także: Niemcy zawodzą w Europie na całym froncie. Polska przejmuje rolę lidera i opiekuna nad słabszymi krajami. Nasi żołnierze wesprą bezpieczeństwo Litwy
Berlińskie władze zamierzają wybudować 72 mieszkania na wynajem, a także zbudować centrum kulturalne oraz kawiarnie. Nie, to nie jest projekt mieszkaniowy przeznaczony dla bezdomnych, czy ubogich. Jest to program przeznaczony wyłącznie dla lesbijek i kobiet queer.
Plany zostały ogłoszone w tym tygodniu przez komunalne przedsiębiorstwo budownictwa WBM i organizację RuT, berlińską inicjatywę lesbijek. Całość ma zostać ukończona w październiku 2025 roku.
Szefowa RuT Jutta Brambach w rozmowie z portalem określiła ten projekt mieszkaniowy dla lesbijek i centrum kultury queer jako innowacyjny i jedyny w całej Europie.
Z kolei Verena Diehl ze stowarzyszenia sodomitek, podkreśliła, że lesbijki szczególnie w starszym wieku, a także queer odczuwają potrzebę relaksacyjnego spotkania towarzyskiego przy kieliszku alkoholu.
Wiele lesbijek lub kobiet queer odczuwa potrzebę po prostu wypicia ginu z tonikiem z ludźmi, którzy cię rozumieją i którym nie musisz tłumaczyć, dlaczego nie masz męża - powiedziała RND Verena Diehl z zarządu Stowarzyszenia Lesbijek i Gejów Berlin-Brandenburgia.
Skłócona społeczność LGBT
Diehl podkreśla, że projekt mieszkaniowy jest skierowany zarówno do lesbijek, jak i kobiet queer.
Niestety istnieje podział wśród kobiet, które kochają kobiety - podkreśliła Diehl.
Na przykład lesbijki czasami mają problem z kobietami queer, a społeczność nie zawsze jest zjednoczona. Projekt ma temu przeciwdziałać.
Źródło: tysol.pl