Ukraińska sieć handlowa zdobywa Polskę. Powstają kolejne sklepy
Sukces pierwszego sklepu pozwolił na kolejne inwestycje. W 2022 r. bracia mieli w Polsce 12 sklepów, tymczasem na początku tego roku jest już ich 16 - podaje portal dlahandlu.pl.
- Kolejny siedemnasty powstaje w Pruszkowie przy ul. Tadeusza Kościuszki 52. Spółka działa w Polsce od 2018 roku.
- Bracia Kołesynkowie swój pierwszy Best Market otworzyli rok później w Krakowie. Dwa lata temu działały już dwa sklepy w Krakowie, a także trzy w Warszawie.
- Po jednym Best Markecie można było również spotkać w Katowicach, Kielcach, Tychach, Wrocławiu, Piasecznie, a także w Poznaniu i Łodzi.
- Zobacz także: Poznań boi się Niepodległości? Włodarze miasta blokują działalność partii Bąkiewicza
Nowa sieć handlowa na mapie Polski
Na mapie Polski przybywa sklepów z ukraińską żywnością Best Market prowadzonych przez Snacks and Dreid Fish - podaje portal dlahandlu.pl. Jeszcze w 2022 roku sieć miała zaledwie kilka sklepów w naszym kraju, teraz zakupy można zrobić już w 16 placówkach. Sklep w 2018 r. założyli dwaj bracia Roman i Serhij Kołesnykowie, którzy przyjechali do Polski w 2016 roku w poszukiwaniu lepszego życia.
Mój brat jest "majstrem" technologii suszenia ryb i skorupiaków, czyli bardzo popularnych przekąsek w Ukrainie. Ja z kolei posiadam żyłkę sprzedawcy. Z tego połączenia wynikło, że powinniśmy założyć ukraiński sklep w Polsce. I tak też zrobiliśmy - opowiadał Serhij Kołesnyk w rozmowie z portalem noizz.pl.
W Best Markecie można kupić m.in. suszone ryby, owoce morze, ukraińskie słodycze czy alkohol. Spożywcze dyskonty braci Kołesnyk chętnie odwiedzają zwłaszcza mieszkający w Polsce wojenni uchodźcy z Ukrainy - po 22 lutego 2022 r. znacząco przybyło ich w sklepach dwójki braci.
Klienci sklepów z zza naszej wschodniej granicy lubią robić w nich zakupy przede wszystkim z tęsknoty za produktami nieodstępnymi w innych sklepach w naszym kraju. Asortyment w Best Market zmienił się po rosyjskiej agresji na Ukrainę. Przed wojną 30 proc. wszystkich produktów pochodziło z Rosji, obecnie na sklepowych półkach nie znajdziemy żadnego produktu pochodzącego z tego kraju. Również kawior już teraz pochodzi wyłącznie z krajów UE.
Źródło: interia.pl