Katolickie Stowarzyszenie Medyczne Ameryki Północnej opublikowało raport o gender. Lekarze wskazali kiedy ustępują zaburzenia tożsamości płciowej. "Ideologia gender krzywdzi dzieci i młodzież"
Katolickie Stowarzyszenie Medyczne Ameryki Północnej opublikowało raport pt. "Negatywny wpływ ideologii płci na dzieci". W raporcie podkreślono, że od 80 proc. do 90 proc. przypadków dysforii płciowej u dzieci ustępuje w trakcie dojrzewania.
- Katolickie Stowarzyszenie Medyczne Ameryki Północnej opublikowało raport pt. "Negatywny wpływ ideologii płci na dzieci".
- Autorzy opracowania podkreślili w nim, że należy powstrzymać bardzo często nieodwracalne tzw. terapie zmiany płci.
- Lekarze skrytykowali również wątpliwe zalecenia psychologów na temat konieczności korekty płci z powodu myśli samobójczych.
- Zobacz także: Ktoś podpalił bazylikę w Dąbrowie Górniczej. To reakcja na homoseksualną orgię w budynku parafii
Dokument "Negatywny wpływ ideologii płci na dzieci" został zaprezentowany podczas jednego ze spotkań stowarzyszenia, które odbyło się w Phoenix w Arizonie. Lekarze podkreślili, że chcą zapobiec dalszym negatywnym i często nieodwracalnym konsekwencjom terapii tzw. zmiany płci. Ich celem jest również zachęta do rozwiązywania problemów małych pacjentów zgodnie z medycyną opartą na dowodach naukowych.
Katolickie Stowarzyszenie Medyczne Ameryki Północnej przypomniało, że kraje, które silnie uległy wpływom ideologii gender m.in. Wielka Brytania, Szwecja, Finlandia - widząc negatywne konsekwencje w życiu dzieci i młodzieży już podjęły weryfikację procedur terapii.
Zaburzenia tożsamości płciowej u nastolatków znikają w okresie dojrzewania
Jak się okazuje, od 80 proc. do 90 proc. przypadków dysforii płciowej u dzieci przed okresem dojrzewania ustępuje samoistnie w okresie dojrzewania. Dlatego też medycy krytycznie odnieśli się do zlecania nieletnim terapii hormonalnych i radykalnych zabiegów chirurgicznych. Jak podkreślili, konieczne jest podejście oparte na psychiatrii i wsparciu emocjonalnym młodego człowieka
Lekarze skrytykowali m.in. zalecanie tzw. zmiany płci, by zapobiec samobójstwu. A to często jest argumentem terapeutów, którzy zalecają korektę płci. Katolickie Stowarzyszenie Medyczne Ameryki Północnej podkreśliło, że medycyna zna skuteczne metody leczenia myśli samobójczych. Metody, które nie mają tak nieodwracalnych i negatywnych skutków ubocznych.
W raporcie wskazano również na brak profesjonalizmu specjalistów, którzy zajmują się terapią zmiany płci, wskazując, że naruszają oni przysięgę Hipokratesa, by przede wszystkim nie szkodzić pacjentowi.
Źródło: marsz.info, infocatolica.com