Wspieraj wolne media

UNICEF i Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiły kampanię społeczną. "Twój głos jest kluczem w walce z przemocą". To inicjatywa skierowana głównie do dzieci

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

UNICEF i Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiły kampanię społeczną pod hasłem "Twój głos jest kluczem w walce z przemocą". Inicjatywa jest skierowana do dzieci doświadczających przemocy, a także do innych.

UNICEF i Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiły kampanię społeczną pod hasłem "Twój głos jest kluczem w walce z przemocą”. Inicjatywa jest skierowana do dzieci doświadczających przemocy, a także do opiekunów, świadków przemocy oraz nauczycieli.

Jej głównym celem jest uświadamianie, czym jest przemoc i jakie są jej formy.

Czytaj więcej: Od początku przyszłego roku wzrosną wynagrodzenia minimalne dla pracowników naukowych. Ile wyniesie wzrost wynagrodzenia? Czarnek wyjaśnił to w Chełmie

Marcin Romanowski o celach kampanii

Wiceminister Sprawiedliwości, Marcin Romanowski, mówi, że inicjatorzy akcji chcą przerwać spiralę przemocy.

Chcemy dotrzeć do świadków, żeby nie byli odwróceni plecami. Ważne jest to, żeby uświadomić dzieciom, że pewne zachowania nie są normalnym elementem dzieciństwa, tylko są patologią. Pomoc osobom, które są dotknięte przemocą – szczególnie dzieciom, jest bardzo trudna - przekazał Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Wiceminister przypomniał także o ustawie antyprzemocowej z 2020 roku i ustawie antyprzemocowej 2.0, które rozszerzyły zakres ochrony ofiar przemocy, w tym dzieci. Rozszerzony został też obowiązek regularnych szkoleń z zakresu psychologii oraz komunikacji z dziećmi dla sędziów rodzinnych.

Kampania "Twój głos jest kluczem w walce z przemocą" będzie obecna przede wszystkim w mediach. Będzie prowadzona także w sieci oraz na billboardach i w transporcie publicznym.

 

Źródło: radiomaryja.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo