Tyrania postępu – książka, która wkurzyła lewicę i pseudoliberałów

3
0
0
Okładka książki
Okładka książki / Fot. Wydawnictwo Bialy Kruk

Na półkach nielicznych księgarni, które mają ambicje zarabiania na sprzedażny wartościowych publikacji, a nie chłamu dostosowanego do poziomu osobników i osobniczek odmóżdżonych przez lewicowe i pseudoliberalne media, można znaleźć wiele wartościowych publikacji, opisujących patologie nękające nasz świat i ukazujących sposoby przetrwania upadku zachodniej cywilizacji.

Jedną z takich publikacji jest, wydana staraniem wydawnictwa Biały Kruk, praca „Tyrania postępu”. Jej autorami są: Andrzej Nowak, ks. Dariusz Oko, ks. Waldemar Chrostowski, Jerzy Kruszelnicki, Grzegorz Kucharczyk, bp Wiesław Mering, Leszek Sosnowski, Wojciech Roszkowski, Jakub Maciejewski, Piotr Łuczuk, Wojciech Polak, Aleksander Nalaskowski, Ks. Prof. Janusz Królikowski, Patryk Jaki, Ks. Paweł Bortkiewicz, Zbigniew Stawrowski, Ryszard Kantor.

Praca ta spotkała się z bluzgami ze strony mediów lewicowych i pseudoliberalnych, które nie są zdolne dostrzec rzeczywistości i żyją w świecie swoich lewicowych urojeń, zabobonów, przesądów, pogardy i nienawiści do wszystkich, którzy negują lewicowe głupoty.

Na łamach pracy „Tyrania postępu” profesor Andrzej Nowak przedstawił zagrożenia związane z antyspołeczną ideologią transhumanizmu i pozbawioną odpowiedzialności bezkrytyczną wiarą w dobroczynność podporządkowania ludzi władzy nowoczesnych cyfrowych technologii.

Profesor Wojciech Roszkowski opisał proces kreacji nowego człowieka zgodnie z wytycznymi antycywilizacji zwalczającej dziedzictwo cywilizacji zachodu. Profesor Zbigniew Stawrowski przybliżył czytelnikom proces degenerowania ludzi, mający na celu to by spadli ludzie do poziomu zwierząt i wyrzekli się swego człowieczeństwa.

W swoim artykule ksiądz profesor Waldemar Chrostowski, opisując, jak laicyzacja zabija odwoływanie się do rozumu — kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko. Kwestia związków antykatolickiej drogi synodalnej z antydemokratycznymi planami i działaniami globalistów opisał w swoim tekście ksiądz profesor Paweł Bortkiewicz. Kwestie niszczenia Kościoła od wewnątrz przez pederastów w sutannach opisał ksiądz profesor Dariusz Oko.

W trzeciej części pracy „Tyrania postępu” biskup Wiesław Mering w rozmowie z Leszkiem Sosnowski przypomniał, że zasady równości wobec prawa, braterstwa i sprawiedliwości pochodzą z katolicyzmu, profesor Aleksander Nalaskowski wskazał, że będąca wynikiem lewicowej indoktrynacji nieznajomość historii leży u źródeł wielu fatalnych decyzji politycznych, ksiądz profesor Janusz Królikowski opisał pustkę intelektualną laicyzmu, a profesor Ryszard Kantor przestrzegał przed destruktywną rolą zdominowanej przez lewicę kultury masowej, która kreuje negatywny wizerunek przeszłości i skłania swoje ogłupiałe ofiary do odrzucenia dziedzictwa kulturowego.

W czwartej części poświęconej zagrożeniom ze strony pseudo ekologów profesor Wojciech Polak opisał ekologizm jako substytut religii, dr Jerzy Kruszelnicki w rozmowie z Jolantą Sosnowską przybliżył różnice między ekologią a ekologizmem, dr Piotr Łuczuk wskazał na zagrożenia ze strony nowoczesnych technologii.

W piątej części poświęconej zagrożeniom politycznym profesor Grzegorz Kucharczyk opisał niemieckie próby budowy sieci imperialnych wpływów w ostatnich trzech dekadach, Patryk Jaki przybliżył strategie niszczenia podstaw kulturowych Polski oraz odbierania Polsce niepodległości, a także antypolską tresurę Polaków w kompleksie etnicznej niższości, Jakub Augustyn Maciejewski wskazał na patologiczne elity UE, a Leszek Sosnowski wskazał na fałszywą narrację lewicy i pseudo liberałów.

Recenzując „Tyranie postępu” na łamach Gazety Prawnej, Rafał Woś stwierdził, że „Tyrania postępu” „jest zbiorem tekstów na temat tego, co i jak myśli o węzłowych problemach współczesności obóz prawicowy”.

Zdaniem Rafała Wosia „jeśli ktoś uważa zachodni model rozwoju państwa, kapitalizmu czy społeczeństwa za oderwany od wrażliwości i potrzeb zwykłego człowieka elitarystyczny projekt, to znajdzie u polskich prawicowców wiele atrakcyjnych tez”.

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
3
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo